Výroba pizzy – co je potřeba za vybavení?

Výroba pizzy – co je potřeba za vybavení?

Udělat pizzu není tak snadné, jak se zdá. Nejde o to jen smíchat ingredience na těsto, vyválet jej a posypat surovinami dle příchuti. Právě ono těsto má nezaměnitelnou chuť díky důmyslnému zpracování. Jestli si chcete otevřít restauraci nebo bufet, kde budete podávat pizzu, neobejdete se podle správného příslušenství.

Pece a lopaty na pizzu jsou základ

Pravé italské restaurace využívají speciálních pecí na pizzy. Tento italský pokrm je skladný, není zapotřebí velké pece, proto se prodávají malé trouby, které můžete na sebe naskládat a najednou tak upéct více pizz. Je to praktické a spolehlivé. Pece na pizzu jsou oproti klasickým troubám, které byste jinak na výrobu italské speciality využili, více uzpůsobené tomuto pokrmu. Díky optimálním rozměrům propečou těsto do dokonalého, křupavého stavu, snadněji se ovládají a nezaberou tolik místa. K příslušenství nadále patří i lopaty na pizzu. Zapomeňte na vymaštěné plechy. Pizze dává jistý akcent křupavosti i jemně opálený spodek z pece. Lopatou ji snadno vyjmete a neroztrháte.

Hnětače na těsto pizzy a kynárna

Jak jsme zmínili, příprava těsta je základ. I to, jak se těsto míchá, rozhoduje. Pokud to budete dělat pomalu, jednotlivé ingredience spolu nebudou dobře pracovat, protože se nepromísí jejich čerstvé chutě. Když budete pracovat rychle, nebude těsto tak nadýchané. Nejlepší je stroj, který rovnoměrně vypracuje těsto. K tomu slouží právě hnětače, jež umí vykouzlit nadýchaný základ pizzy. Aby byl lehký a ne těžký jako těsto na koláč, musí po nějakou dobu kynout. Ideálním prostředím je kynárna, jež poskytne dokonalé prostředí, aby těsto krásně vzešlo a jednotlivé chutě surovin se propojí. Jestli tedy uvažujete o otevření pizzerie, nepodceňujte vybavení, které je chytrou investicí. Peníze vložené do zařízení kuchyně se vám bohatě vrátí na výdělcích.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..