Minibagry a minirypadla: Úprava terénu se stane hračkou


Minibagry a minirypadla: Úprava terénu se stane hračkou

Realizace jakýchkoli výkopových prací je většinou spjata jak s nepořádkem v místě dění, tak i s poničením okolního terénu. Ano, pokud využijete pro výkopy těžkou techniku typu standardního bagru, setkáte se v okolí s hlubokými rýhami po kolech, případně pásech. Že byste některé práce vykonali ručně? Pokud už jste někdy kopali s krumpáčem do hlíny plné kamení, nejspíše si tuto kratochvíli odpustíte. Optimálním řešením je jakýsi kompromis. Právě ten představují minirypadla a minibagry. Tyto menší přístroje dokážou doslova divy, a to jsou dnes k dostání za velmi solidní cenu. Představme si je tedy podrobněji.

Spolehlivé stroje pro výkopové práce

Jestliže nezbytně potřebujete řešit jakékoli výkopy, zapomeňte na těžkou techniku! Minirypadla a minibagry vám okolí nepoškodí a vykonají stejnou práci. Navíc jsou typické i velmi jednoduchým řešením převozu. Na rozdíl od velkých strojů si vystačíte s pouhým přívěsným vozíkem. Zapřáhnete jej za vaše osobní auto a naložíte přístroj. Ušetříte si jednak čas a jednak také finanční prostředky.


Žádný průkaz pro řízení nepotřebujete

Většina z nás má z velkých strojů přirozený respekt. Mnohdy se jedná dokonce o ostych. Jejich ovládání je totiž vcelku složité a potřebujete také speciální průkaz. Minibagr lze ovládat naprosto intuitivně bez jakýchkoli předchozích zkušeností. Sami si budete moci zvolit i šířku výkopu, jež může v minimu činit i 10 cm. Samozřejmostí jsou ale i mnohem širší lžíce. Záleží na aktuální práci. Třeba pro výkop jámy určené pro přívod elektřiny postačí zmiňované nejmenší šířka. Co se týká hloubky, ta činí v maximu 1,5 m.

Zvládnou nejen výkopy…

Minirypadla i minibagry zvládnou nejen realizaci základů, ale i spousty jiných činností. Klasiku představuje zejména vykopávání kořenů a větších objemných těles ze zeminy. Potřebujete poorat pole či záhon, případně odstranit sníh z vjezdu? To vše s minibagrem zvládnete. Vybírat si lze hned několik modelů s různými funkcemi za solidní ceny. Přesvědčte se sami na mikrobagry.cz.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..