Jak mít přehledně uspořádaný sklad? Začněte u regálů


Jak mít přehledně uspořádaný sklad? Začněte u regálů

Majitele velkých logistických společností, ale i malých skladů internetových obchodů často řeší podobný problém. Jedná se o to, že potřebují přehledně uspořádat větší množství věcí a mít v nich pořádek. Důležitým limitem přitom většinou bývá dostupný prostor ve skladu, který bohužel není nafukovací. Jak to vyřešit a mít sklad, který vám bude závidět i konkurence?

Využijte prostor na maximum

paletovými regály na míru si můžete sami diktovat, co potřebujete. Rozmyslete si, jak co nejefektivněji rozmístit jednotlivé regály na dostupné místo, aby všechno šlapalo jako hodinky. Pokud si nejste jistí správností svého návrhu, nechte si ho zhotovit od profesionálů, kteří mají mnohaleté zkušenosti v oboru a plně chápou, že vyladěný sklad je srdcem každého podniku.


Chytré uspořádání šetří hodně času a starostí

Uspořádání nemusí sázet pouze na jeden typ regálu, ale může propojovat několik různých systémů, které se budou vzájemně doplňovat. Jakmile to zvládnete, získáte ideální podmínky pro rozvoj podnikání. Pokud se nejedná o rozlehlý prostor, nebývá investice do vnitřního zařízení příliš vysoká a díky správně nastaveným procesům se vám investice jistě brzy vrátí. Promyslete také výběr vhodných přepravek a dalších ukládacích systémů pro menší zboží a přepravu.

Získejte výhodu před konkurencí

Dobře vyřešený logistický systém v kombinaci s chytrým ukládáním věcí eliminuje problémy, které mohou vést k nespokojenosti zákazníků. Ať už se jedná o ztrátu konkrétní věci, nebo zbytečné zpoždění objednávky kvůli nesprávnému vyladění procesů. Správně vyřešený sklad po materiálové i programové stránce je obrovskou výhodou před konkurencí. Čím méně chyb uděláte při vysoké rychlosti zpracovávání a expedici, tím větší máte šanci na úspěch. Pamatujte na to a snažte se promyslet každý detail, který by vám mohl pomoci.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..