Moskva je malebné město plné překvapení


Moskva je malebné město plné překvapení

Moskva není pouze hlavní město Ruska, ale představuje také domov významných historických skvostů. O nevídanou podívanou se postarají v neposlední řadě i místní parky a muzea. Moskva patří mezi nejvíce navštěvovaná místa na světě, neboť má vskutku co nabídnout.

V bezprostřední blízkosti stalinského mrakodrapu se nachází kostel pyšnící se zlatými baněmi. Moskva je sice na první pohled trochu chaotická, co se architektury týče, nicméně se chlubí ojedinělým kouzlem a nevšední atmosférou.

Co byste si neměli nechat ujít?

Dominantou metropole je Rudé náměstí, jehož jedna strana je lemována zdí Kremlu. Druhou stranu zase zdobí věhlasné nákupní centrum Gum. Rudé náměstí je obrovské, a tak i když ho denně navštíví spousta turistů, stále vám bude připadat poloprázdné. Zajímavostí

je dále mauzoleum Lenina, u něhož však musíte počítat s minimálně tříhodinovou frontou.

Chrám Vasila Blaženého je jedním ze symbolů Moskvy. Stojí v jižní části náměstí a jedná se bezesporu o nejkrásnější a nejpůsobivější kostel v celé zemi.

V Rusku se nachází hned několik kremlů, tedy pevností, jako jsou Pskov či Novgorod. Ovšem nejpopulárnější je Moskevský Kreml o rozloze jednoho kilometru čtverečního, jenž zahrnuje několik paláců a kostelů.

Bez čeho se neobejdete?

Jestliže jste se rozhodli zavítat do Moskvy, měli byste vědět, že potřebujete vízum do Ruska. Vízum může být turistické anebo služební. Záleží tedy na tom, za jakým účelem do země cestujete.

Vízum si vyřídíte i skrze internet. Vyplníte druh pozvání, informace potřebné k vydání víza, ale také můžete rovnou požádat o cestovní pojištění a podobně. Zaplatíte vyčíslenou částku, a potom jen čekáte na vydání víza. Vzápětí se můžete vydat za dobrodružstvím do největší země na světě. Odveze si spoustu nezapomenutelných zážitků.Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..