Co může poškodit váš automobil?

Co může poškodit váš automobil?

Co může poškodit váš automobil?

Samozřejmě, že je zde mnoho faktorů či věcí, které mohou způsobit vážné i nevážné poškození vašeho automobilu. Od různých škrábanců na karoserii, promáčklých plastů či plechů, rozbitá světla až po nabourání vozidla. Je však známo, že existuje 5 zabijáků, kteří mohou vaše auto poškodit i bez jakékoliv nehody. Které to jsou?

  1. Rychlé zatížení motoru po nastartování – když nastartujete a začnete motor hodně zatěžovat a zbytečně vytáčet, nebude to vůbec dobré pro mazání veškerých součástek v autě. U moderních vozů se takové vytáčení považuje za zcela zbytečnou zátěž vašeho ventilového rozvodu.
  2. Podtáčení motoru – extrémní podtáčení může vážně poškodit dvouhmotový setrvačník, a rovněž způsobit problém u ložisek na vačkové hřídeli, jež se mohou opotřebovat. Oba tyto problémy bývají častější zejména u starších dieselů. Pokud budete motor podtáčet dlouhodobě, budou se vám díky tomu mnohem rychleji zanášet vstřikovače.
  3. Náhlé vypnutí motoru – pokud nějakou dobu jedete a vystavujete vozidlo vysoké zátěži, pak je dobré, když poté co dorazíte na místo určení, necháte motor chvíli dochladit na volnoběh. Když ho totiž hned jak zastavíte, vypnete, nedělá to dobře turbodmychadlu a může dojít k jeho poškození. U novějších vozidel už je dodatečné dochlazování motoru zajištěno přídavným elektrickým čerpadlem.
  4. Noha opřená o spojku – spousta řidičů má neustále opřenou nohu o spojkový pedál, aniž by jí odložili vedle pedálu, a to zejména pokud absolvují delší trasy. Díky tomu pak může spojka odejít mnohem dříve.
  5. Laciné palivo – jestliže tankujete až podezřele levné palivo, u kterého se často stává, že je ředěné či jinak závadné, může dojít k poškození palivového čerpadla a také vstřikovačů, které jsou velmi citlivé.
 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.