Nástěnné hodiny jsou zajímavým prvkem v interiéru

Nástěnné hodiny jsou zajímavým prvkem v interiéru
Nástěnné hodiny jsou zajímavým prvkem v interiéru

Bez přesného času si v moderní době neumíme už život představit. Pryč je doba, kdy se lidé orientovali podle postavení Slunce na obloze, případně jim v tom pomohlo vyzvánění zvonů na kostele. Dnes jsme zvyklí mít u sebe náramkové hodinky a v domácnosti stolní nebo nástěnné hodiny. Ty jsou současně i velmi pěknou ozdobou interiéru, takže kromě praktické úlohy mají i tu estetickou. Jaké hodiny vybrat do obývacího pokoje a jaké do kuchyně?

Nabídka hodin je více než pestrá

Když si zajdete do kteréhokoliv hodinářství, tak budete mile překvapeni jeho bohatou nabídkou. Najdete v něm hodiny všeho druhu a účelu. Díky tomu je možné přizpůsobit jejich výběr stylu vašeho bydlení. Nechybějí hodiny v moderním designu, kde dominantním materiálem bývá kov nebo sklo. Do rustikálně laděných domácností se zase hodí hodiny ze dřeva, případně keramiky. I takové jsou v sortimentu obchodů k nalezení.

Stolní, nebo nástěnné hodiny?

Možná přemýšlíte, jestli do obývacího pokoje pořídit raději nástěnné hodiny, nebo stolní. Je to zapeklitá otázka, protože obě varianty vypadají velmi dobře. Pravda ale je, že hodiny na stěně budou působit více dominantněji. Kromě toho jsou více na očích, takže díky nim budete mít lepší přehled o přesném čase. Stolní hodiny jsou také praktické. Většinou mívají menší rozměry, aby se na komodu vešly. Lze koupit modely v zajímavém designu, jež se stanou třešničkou na dortu vybavení vašeho obýváku.

Vybíráme hodiny do jídelny

Jestliže je jídelna ve vašem bydlení samostatnou místností, zaslouží si, aby byla také vybavena správnými hodinami. Ty dokážou prostor zútulnit a dodat mu příjemnou atmosféru. Zde klidně můžete vsadit na nástěnné hodiny s kyvadlem, jež bude v tichosti odpočítávat čas. Jejich tikot nebývá hlučný, takže nijak neruší, pokud chcete mít u jídla klid nebo dobře slyšet rozhovor vašich spoluhodovníků.

Zdroj obrázku: Lazy-Bear / Shutterstock.com

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..