Jak nejlépe zakomponovat solitéru do vaší okrasné zahrady


Jak nejlépe zakomponovat solitéru do vaší okrasné zahrady

Pyšníte se nádhernou okrasnou zahradou a solitérním stromem, ale nevíte, jak tento prvek do celkového designu zakomponovat? Nebo tápete v tom, jaká dřevina se do role solitérního stromu nejvíce hodí?

Kde solitéru zasadit

Obvykle bývá solitérní okrasný strom doplněn pouze o nízký podrost v podobě půdopokryvných rostlin či mechů. Pokud chcete solitérní strom nějak zvýraznit, lze doporučit vsadit na oblázkovou plochu kolem dřeviny. Nebo strom jednoduše zasaďte v bezprostřední blízkosti vodní plochy a o zvýraznění se postará zrcadlení na vodní hladině.

Solitérní stromy dále mohou doplňovat i jiné významné zahradní prvky. Vyjímat se takový strom bude v blízkosti lavičky, vedle mostu přes zahradní jezírko nebo u výrazné lampy, sošky či kamene. Pokud plánujete do zahrady umístit více samostatně stojících stromů, vždy myslete na to, aby nedocházelo k tříštění pozornosti návštěvníka. Vše si tak pečlivě rozvrhněte.


A jaký strom vybrat

Pokud ještě svého favorita nemáte vybraného, jistě oceníte několik tipů. Solitérní strom by měl každopádně přitahovat pozornost všech návštěvníků zahrady. Proto je velmi důležité nepodcenit výběr a zvolit takový druh, který se bude skvěle vyjímat.

Nejlepší řešení symbolizují jehličnany. Těm zůstává jejich krásná zelená barva po celý rok a zahradu tak zdobí nepřetržitě. Mezi jejich přednosti patří i nízké nároky na pěstování a zpravidla netrpí ani na nebezpečné škůdce.

Vybrat si tak konkrétně můžete například jalovec čínský. Ten charakterizuje jeho speciální modravá barva a neodolatelná vůně. Oblíbenou variantu dále symbolizují i borovice. Ty vám v letních měsících poskytnou příjemný stín a chlad. Anebo zvolte tis červený, který vás na první pohled dostane svoji veselou žlutozelenou barvou.

Více informací o okrasných stromech najdete na www.okrasne-stromy.cz.

 

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..