Tip pro venkovní pohodu. Pořiďte si markýzu


Tip pro venkovní pohodu. Pořiďte si markýzu

Chcete si užívat sezení na čerstvém vzduchu před domem, ale nemáte dostatečně přesahující střechu? Nemusíte se hned pouštět do stavby samostatného altánu a podobně, protože existuje jiné a mnohem elegantnější řešení. Jaké výhody nabízí venkovní markýzy? V článku se dozvíte také o pestrých možnostech této stínící techniky.

Kdy se rozhodnout pro stínění pomocí markýzy?

Když chcete mít jednoduše zařízenou a rychle vytvořenou terasu pro příjemné posezení. Přesně v takovém okamžiku se rozhodnete pro venkovní markýzy. Hodí se také na balkón a pomůže vám vytvořit ochranu před deštěm a silnými slunečními paprsky. Skvěle doplní velká francouzská okna, ze kterých budete moci vyjít přímo na své posezení na čerstvém vzduchu. Díky volbě konkrétního typu se můžete rozhodnout mezi barevnými variantami, což se hodí i pro designové vylepšení domu. Zkrátka nemusí přijít ani zahrada, kde je možné snadno vytvořit útulné posezení s ochranou proti nepřízni počasí.


Jaké typy markýz existují?

Nejvíce oblíbeným typem jsou jednoduché kazetové markýzy. Jsou výsuvné a při složení je hlavní krycí část chráněna speciálním boxem. Ten je však dekorativní a snadno se může stát designovým doplňkem na fasádě. Další variantou jsou otevřené markýzy, který vynikají spolehlivostí a snadným ovládáním. Často jsou k vidění u restaurací a kaváren, kde slouží jako stínění venkovní zahrádky. Hodí se také pro všechny, kdo hledají stínící techniku za nízkou cenu. Třetí možností je markýza se samostatnou nosnou konstrukcí. Ta se dá umístit kamkoliv na zahradu a není připevněná k domu. Dokáže zastínit i větší plochy, takže se jedná o ideální volbu pro milovníky akcí pořádaných venku. Speciálním typem jsou balkónové markýzy a varianty pro stínění pergol a zimních zahrad. Jejich velikost je možné uzpůsobit podle stávajícího řešení na vašem domě. Vše by spolu mělo co nejvíce ladit a vytvářet funkční komplet, který bude vypadat, že je součástí budovy odjakživa.

Praktické informace pro správný výběr

Při výběru konkrétního typu se předem seznamte s tím, jak bude vypadat uchycení a co je potřeba pro montáž. Důkladně si promyslete, jak velkou plochu chcete zastínit, od čehož se odvíjí velikost stínící plochy. Pro umístění si zvolte takové místo, které má předpoklad stát se vhodným prostorem pro venkovní posezení. Jedná se tedy spíše o odvrácenou stranu domu směrem do zahrady než s výhledem na rušnou ulici. Roli samozřejmě hraje i designová stránka, takže pečlivě zvažte výběr barvy všech součástí. Hlavně v případě atypických budov se může stát, že budete tápat nad vhodnou volbou. V takovém případě je dobré obrátit se na zákaznický servis, kde vás nasměrují správným směrem.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..