Víte, jaké e-shopové řešení je pro vás to pravé? 


Víte, jaké e-shopové řešení je pro vás to pravé? 
Víte, jaké e-shopové řešení je pro vás to pravé? 

K většině podnikání je dnes zapotřebí vlastnit e-shop. Podnikatelovy začátky s e-shopem však mohou být velmi těžké. Zvlášť, když podnikateli k rozjetí e-shopu chybí finance a ani neví, jaké e-shopové řešení je pro něj nejvhodnější. S tím, jak začít podnikat na e-shopu a jaký e-shop si vybrat vám můžeme pomoct v textu níže.

Nejdůležitější je stanovit si cíl

Pro podnikatele, který stojí na rozcestí s názvem tvorba e-shopu je nejdůležitější stanovit si cíl svého podnikání. Co bude prodávat, za kolik, na jakou cílovou skupinu zákazníků se zaměří? Mnoho odborníků, kteří už e-shop rozjeli a nadále jej vlastní se shodne na tom, že vytvoření e-shopu není vůbec jednoduché.

Je zapotřebí promyslet, co vlastně budete na e-shopu prodávat, jaké skladové možnosti máte a můžete mít. Dále musíte vymyslet název e-shopu, registrovat jej jako shromaždiště osobních údajů a učinit spoustu dalších kroků, které jsou spojené s administrativou.

Ze všeho nejdřív se ale musíte rozhodnout, jaké e-shopové řešení bude to pravé pro vás. Chcete provozovat e-shop na míru nebo vsadit na pronájem e-shopu? Obě řešení mají svá pro a proti.

Víte, jaké e-shopové řešení je pro vás to pravé? 

Výběr e-shopového řešení nemusí být finální

Dobrou zprávou je, že tvorba e-shopu od vás nevyžaduje žádný konečný verdikt. Díky celé řadě e-shopového řešení nemusí být způsob, jímž e-shop povedete vy v žádném případě finální verzí. Je známo, že vytvoření e-shopu spolkne spoustu peněz.

Profesionální e-shop se může vyšplhat do výše desetitisíců až statisíců korun. A proto se doporučuje začínat finančně méně náročnějším způsobem, jímž je pronájem e-shopu.


Služba pronájem e-shopu nabízí podnikateli již hotový e-shop s technickou podporou, který už jen zbývá naplnit daným zbožím. Pronajatý e-shop nestojí moc. Dovolit si můžete e-shop v hodnotě až 100 000 Kč za cenu 1500-2000 Kč měsíčně, což může být pro podnikatele úleva.

Nevýhodou je fakt, že takový e-shop nebude podnikatel nikdy vlastnit a je omezený v možnostech jeho změn a individuálního nastavení.

Zřízení e-shopu na míru si od podnikatele vyžádá spoustu kroků

Zřízení e-shopu na míru je sice mnohem přizpůsobivější k individuálním nárokům podnikatelů, zato je ale náročnější na tvorbu. Zřízení e-shopu na míru si od podnikatele vyžádá spoustu kroků – musí si registrovat doménu, zaplatit za hosting, najmout si grafiky, copywritery… to si samozřejmě vyžádá spoustu vaší energie a peněz.

Naštěstí existují firmy, které vám profesionální e-shop zařídí od A do Z, aniž byste se museli nějak extra starat. Důležitý je váš správný výběr této firmy.

Víte, jaké e-shopové řešení je pro vás to pravé? 

Je lepší pronájem e-shopu nebo profesionální e-shop na míru?

Závěrem lze na otázku, jestli je lepší pronájem e-shopu nebo profesionální e-shop na míru odpovědět, že každá možnost má něco do sebe. Velmi paradoxně může podnikatel při svém podnikání využít obě možnosti.

Na začátku, kdy nebude mít potřebné finance může podnikat na pronajatém e-shopu a až se jeho situace zlepší, může přejít na e-shop na míru. Mezi takto postavená řešení patří i brněnský Zoner inShop.

V rámci tohoto e-shopového řešení si můžete vybrat z několika variant pronájmu e-shopu a v případě zájmu velmi jednoduše přejít na váš vlastní e-shop postavený na klíč.

Samozřejmostí je demoverze inShopu na 60 dní zdarma, takže máte dostatek času si vše vyzkoušet. Více informací najdete na www.inshop.cz

 

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..