Nejlepší recept na krásnou postavu a zdraví

Nejlepší recept na krásnou postavu a zdraví
Nejlepší recept na krásnou postavu a zdraví


Nezáleží na tom, jestli je léto, před létem nebo nastává podzim. Krásnou postavu by chtěl každý nehledě na období. Možná je i lepší začínat v době, kdy nás nic netíží a nestresuje. Pro psychiku není nic horšího, než když se snažíme dosáhnout třeba nižší váhy do určitého data. To je nesmysl a zbytečnost, která vám zhubnout nepomůže. Co ale naopak perfektně zabírá, je pestrý a vyvážený jídelníček, dostatek pohybu a také tekutin. A to platí i v případě, že si chcete váhu udržet nebo dokonce nabrat.

Hubnutí musí být na míru konkrétnímu klientovi

Možná jste už zkoušeli nejednu dietu, ale nebyli jste příliš spokojeni s výsledky. Někdy fungují tak, že chvíli zabírají, ale váha se pak zastaví. Nebo je to už od začátku špatný nápad. Kamenem úrazu všech takových dietních plánů bývá vyřazení jedné složky potravin nebo jednotvárnost. Po chvíli vás to přestane bavit, protože se v podstatě přejíte některých pokrmů a pak je hodně dlouho nemůžete ani vidět. Správnou cestou je vyvážený a pestrý jídelníček na hubnutí, který neopomíjí nic a hlavně nezevšední. Navíc každý člověk je originál a musí se vzít v úvahu konkrétní faktory, jež u něj ovlivňují hubnutí i přibírání.

Inspirace i „dohled“ se vyplácejí

Prvním krokem by mělo být ujasnit si, co chcete dokázat. Chcete zhubnout pár kilo, nebo potřebujete přibrat svalovou hmotu? Podle toho pak postupujte dál. Zkuste se poradit s výživovým poradcem. Nebo se podívejte na Pestrýjídelníček.cz, kde vám poskytnou stejné rady, jen online a veškeré informace získáte na váš e-mail. Jako výchozí bod můžete vzít velmi rozšířenou a oblíbenou BMI kalkulačku, která vám prozradí, v jakým mezích se pohybujete. Také se tak lépe stanovují krátkodobé a dlouhodobé cíle.

Rovnováha a pestrost

Ať už se držíte kalorických tabulek, nebo vaříte od oka, každé jídlo by vás mělo bavit. Je jasné, že se potrava bere jen jako pohon pro život, ale když věnujeme čas sami sobě a umíme si každou vteřinu užít, jde všechno mnohem lépe. Zdravé recepty nemusí být nutně „nechutné“, naopak vařte chutně a kombinujte.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.