Okno jako oko do duše

Okno jako oko do duše

Okno jako oko do duše

Jednou z větších investicí při stavbě domu budou bezpochyby okna. Moderní stavení bývají skoupá co se týče velkých otevřených skleněných ploch a je to tak trochu škoda. Nejen z estetického hlediska, protože působí uzavřeně a klaustrofobně. Ale také z toho praktického, jelikož se do domu dostává příliš málo světla, takže budete muset víc svítit. To je jedna z častých chyb při výběru oken. Vzhledem k různým možnostem zpracování, výběru materiálu i provedení, vyplatí se konzultace s odborníkem.

Velká, malá nebo francouzská – kam s nimi?

Stavba domu je dlouhodobá záležitost. A to nejen z hlediska postupu jednotlivých prací. Velmi důležitý je samotný návrh stavby a s ním spojené rozhodování o jeho finální podobě. Nad tím strávíte mnohem víc času. U řady těchto rozhodnutí je dobré konzultovat se specialistou, protože náš dobrý nápad nemusí znamenat to nejlepší pro náš dům. Je třeba určit plochu, kterou budou vyplňovat třeba okna, materiál, z kterého se vyrobí, způsob zavírání a také zajištění bezpečnosti. Není to jen o tom vybrat správný odstín např. plastových oken.


Který materiál je nejlepší?

Už jste slyšeli o špaletových oknech? Patří mezi nehynoucí klasiku a také slouží jako ideální varianta pro byty v památkářské oblasti. Neruší totiž historický ráz budovy a přitom naprosto splňují požadavky pro bezpečnost, jednoduchost ovládání i izolaci. Pokud hledáte dobré odhlučnění, asi vás hned napadnou plastová okna. Jejich problémem ale může být nízká prodyšnost, okna se hodně rosí třeba při vaření a při nedostatku větrání může v místnosti vznikat plíseň. Tento jev zase omezují dřevěná okna, jež také tvoří dobrou izolaci a zároveň ponechávají domu přírodní ráz.

Moderní ráz s robustní konstrukcí

Jestli hledáte něco opravdu atypického, pak jsou to rozhodně hliníková okna. Zvlášť pokud chcete mít na domě nadstandardní formáty skel. Jsou totiž dostatečně pevná a odolná, aby udržely takovou váhu. Okna nejsou jen otvory do domu. Tvoří jeho duši a ráz. Nepodceňujte jejich výběr.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..