Několik způsobů, jak zachránit uvadající pokojovou květinu


Několik způsobů, jak zachránit uvadající pokojovou květinu
Několik způsobů, jak zachránit uvadající pokojovou květinu

Někteří lidé mají ke svým pokojovým rostlinám zvláštní pouto. Je tak zklamáním, když jednoho dne zjistí, že jejich zelení kamarádi uvadají a jejich listy se bezmocně scvrkávají a vysychají. Dobrou zprávou však je, že byste neměli spěchat, abyste truchlili nad svou předčasně zesnulou rostlinou, protože existuje několik způsobů, jak je opět probudit a nechat je znovu kvést.

Vyměňte ozdobné nebo kovové květináče za ty „zdravější“

Pokud vaše rostlina sotva dýchá, může to být proto, že jste si vybrali krásu nad praktičností a vložili jste ji do nesprávného druhu květináče. Vaše rostlina se opravdu nestará, jestli její „outfit“ odpovídá vzoru vašich nových záclon. Potřebují jen zdravé prostředí, aby mohli růst a rozkvétat. Takže pokud je vaše rostlina v kovovém květináči nebo v pěkném ozdobném květináči bez drenážních otvorů, musíte ji z tohoto zajetí osvobodit. Kovové květináče udržují teplo uvnitř a kořeny vaší ubohé rostliny se v této „pánvi“ doslova „vaří“. Keramické květináče s jediným drenážním otvorem nebo vůbec bez drenážních otvorů zajistí, že voda zůstane uvnitř půdy a vyvolá nezdravou vlhkost kolem kořenů.


Přerostlé kořeny ošetřujte ručně, uvolněte je a jemně je oddělte

Před přesazením nezapomeňte vyčistit kořeny a rozmotat je, aby mohly účinněji absorbovat vodu a živiny. Dělejte to opatrně, jako odvíjení křehkého lana, abyste nezlomili kořeny a poskytli jim více prostoru k dýchání.

Několik způsobů, jak zachránit uvadající pokojovou květinu

Na své rostliny používejte pouze filtrovanou vodu

Navzdory názoru, že voda z vodovodu je filtrována, stále obsahuje určité množství  chloru a dalších chemikálií, které mohou být pro vaši rostlinu poslední kulkou. Nechte vodu odstát po dobu 24 hodin před zaléváním rostliny. Destilovaná voda nebo dešťová voda je pro vaši rostlinu také dobrá, říkají odborníci, protože obě jsou mírně kyselé a přirozeně odplavují všechny chemikálie a soli, které se již nahromadily v půdě kvůli předchozímu použití vody z vodovodu. Můžete buď sbírat dešťovou vodu do nádrže, nebo dát rostliny ven, aby nasákly nějakou vlhkost, když prší.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..