Nepodceňujte kontrolu, než začnete stavět

Nepodceňujte kontrolu, než začnete stavět
Nepodceňujte kontrolu, než začnete stavět

Pokud se chystáte začít stavět dům od základů – ještě než začnete stavět, je nejdůležitější nechat svůj pozemek zkontrolovat – zda se nenachází na jednom z mnoha míst poškozených kontaminací, takzvané staré ekologické zátěže. Ty bývají pozůstatky někdejší průmyslové činnosti – jako například staré vojenské objekty.

Sanační ekologie vás zachrání

Slovo sanace znamená něco uzdravit nebo napravit. Sanace znamená přijetí opatření k nápravě škod způsobených lidskou činností na krajině nebo majetku. Sanace je tak přímo odstranění příčin a následků způsobených škod. Nápravná opatření učiněná v krajině se nazývají revitalizace – obnovení a oživení a rekultivace – je souhrn zásahů, které mají napravit škody. Sanační ekologie, tedy sanace ekologických zátěží je tak proces odstraňování materiálů a látek, které dlouhodobě ohrožují složky životního prostředí.

Hydrogeologie pomůže najít pitnou vodu v okolí

Hydrogeologie je obor, který zkoumá původ, výskyt, pohyb a také fyzikální a chemické vlastnosti podzemní vody. Problémy s vodou nejsou problémem jen dnešní doby, ale řešily se i před více než tisíci lety. Původním úkolem hydrogeologů bylo vyhledávání zdrojů podzemních vod. Dnes už toho mají hydrogeologové na starosti mnohem více – kromě vyhledávání zdrojů podzemních vod zkoumají i její kvalitu, vydatnost a starají se o ochranu stávajících zdrojů podzemní vody.

Inženýrská geologie a geotechnika

U staveb se často mohou objevit problémy se základovými poměry – ty se ale stejně tak mohou objevit až po letech, když už stavba stojí. Stejně tak vás mohou překvapit nedořešené otázky ohledně spodních vod. Inženýrská geologie a geotechnika díky svému přesnému průzkumu může problémy odhalit včas. Díky tomu se předejde případným komplikacím a umožní je vyřešit hned na začátku stavby. Terénní práce a zkoušky nebo laboratorní testy a rozbory při přípravných pracích odhalí všechno, co by stavbu mohlo v budoucnu jakkoliv ohrozit.

Bydlete bezpečně a nepodceňujte stavbu svého nového domu – vyplatí se to.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..