Party v přírodě

Party v přírodě
Party v přírodě


Pěkné počasí vybízí k tomu, abyste své akce přesunuli ven. Je jedno, jestli se chystáte na oslavu narozenin, přátelské posezení nebo připravujete občerstvení po firemním zápasu v kopané. V létě zkrátka není lepší možnost, než party venku.

I přes to, že v Čechách pikniky v parcích a grilovačky na zahradě nemají zdaleka tak dlouhou tradici jako v Americe, velmi rychle tu zdomácněly. Dnes už má na zahradě či na terase gril opravdu skoro každý. Uspořádat grill party je tedy možné během několika málo hodin. Stačí obvolat pár přátel, připravit něco na gril sehnat něco k pití a máte o sobotní zábavu postaráno.

Když se však budete chtít blýsknout před známými či před rodinou, dejte přípravám trochu víc času. Kromě masa a zeleniny na gril připravte i další pochoutky. Grilování totiž není otázka pár minut, suroviny na grilu potřebují nějaký čas, aby byly správně upečené a hosté by mohli dostat hlad. Nic nezkazíte přípravou salátů a zeleninových mís. Právě saláty a nakládaná či čerstvá zelenina jsou skvělým doplňkem ke grilovanému masu.

Správný dip je základ

Samostatnou kapitolou jsou u grilování omáčky a dipy. Ty mohou vaše jídlo povznést do nebeských výšin nebo naopak pohřbít pět metrů pod zem. Zapomeňte na tatarku s hořčicí a kečupem. Samozřejmě je podávat můžete, ale moderní grilování si zaslouží i něco nápaditějšího, jako jsou sýrové dipy, jogurtové zálivky, sladkokyselá omáčka a další dobroty.

Party v přírodě

Burger je král

Královskou disciplínou v grilování je příprava masa do klasických burgerů. Masové bochánky musí být perfektně dochuceny a jak je připravit tak, aby byly hotové, ale zároveň nebyly vysušené, to je opravdovým uměním. Kromě připravené směsi, musíte mít přichystané i další části. Neméně důležitá je i bulka, do které budete vkládat maso s oblohou.

Pokud se rozhodnete pro grilované burgery, ujistěte se, že máte dostatek bulek, do kterých budete maso vkládat. Není nic trapnějšího, než zjistit, že máte 30 hostů, ale jen 10 bulek. To je pak lepší od burgerů upustit úplně.

Nebojte se grilované zeleniny

Kromě masa je výborný i grilovaný sýr a zelenina. Tím jistě potěšíte všechny dámy, které se snaží držet štíhlou linii a také vegetariány. V tomto případě se ale ujistěte, že máte minimálně dva grily, na jednom připravujte maso a ryby a na druhém sýry a zeleninu.

Jednohubky se hodí vždycky

Příjemným zpestřením ke grilovaným pochoutkám budou i chlebíčky, kanapky či jednohubky. Ty výborně poslouží v době, kdy maso ještě není hotové anebo naopak v době, kdy už máte gril uhašený, a přijde na vás hlad nebo vás začne honit mlsná.

Party v přírodě

A co k pití?

Zapomenout nesmíte ani na nápoje. Vy i vaši hosté musíte něco pít. Výběr je vhodné volit podle toho, kdy se akce koná, odpoledne se postarejte o dostatek nealkoholických nápojů, kávu a čaj. Velmi oblíbené jsou domácí limonády, ovocné šťávy a džusy.

Z alkoholických nápojů volte spíše pivo a víno. Tvrdý alkohol není do horkých letních dnů zcela to pravé. Nicméně s postupujícím časem můžete trochu přitvrdit. Připravit můžete i míchané nápoje, které jsou v létě velmi oblíbeným typem osvěžení. Postarejte se o to, abyste měli dost ledu pro chlazení těchto nápojů.

 

 

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.