Plánujete výlet do Barcelony? Přečtěte si tipy, co určitě nevynechat


Plánujete výlet do Barcelony? Přečtěte si tipy, co určitě nevynechat
Plánujete výlet do Barcelony? Přečtěte si tipy, co určitě nevynechat

Jestliže se hodláte vydat na výlet, Barcelona je nepochybně nádhernou destinací pro poznávací pobyt. Nabízí mnoho nádherných míst a také specifickou kulturu, město si určitě zamilujete.

Sagrada Família

Tato památka je snad největší dominantou Barcelony a kvůli tomu byste rozhodně neměli opomenout její návštěvu. Začala se stavět v roce 1882 a její stavba dokonce pokračuje až do dnešních dní. Návrhářem budovy byl Gaudí, který se podílel na stavbě mnoha dalších zajímavých památek v Barceloně. Jedná se o mix gotiky, budova má mnoho věží a její vzhled je opravdu zajímavý. Jedná se o oblíbenou turistickou destinaci.

La Rambla

La Rambla je snad tou nejznámější ulicí města, táhne se od Plaça de Catalunya až k přístavu. Projít se po ní byste se rozhodně měli jak ve dne, tak i v noci, v různých dobách dne totiž můžete objevit něco zcela jiného. Během dne se jedná o příjemnou procházku, při které poznáte místní kavárny a restaurace, zatímco v noci se tato ulice promění v místo pouličních umělců a umožní vám blíže poznat kulturu místních lidí.










Plánujete výlet do Barcelony? Přečtěte si tipy, co určitě nevynechat

Montserrat

Barcelona nabízí velké množství dalších úžasných míst, která stojí za návštěvu. Ovšem pokud chcete vyrazit mimo město, pak je Montserrat nepochybně něco, co stojí za to vidět. Toto místo leží zhruba 40 kilometrů jihozápadně od Barcelony. Jedná se o dechberoucí horský masiv, kde leží velmi staré opatství a benediktský klášter, který byl založen roku 1025. S tímto místem se také pojí legenda o netradičním zjevení. Jedná se o nezapomenutelnou podívanou, zažijete nádherné výhledy. Na tento výlet je vhodné vyhradit si celý den.

Barcelona je městem nádherných památek a zajímavé kultury. Návštěvou tohoto místa jistě získáte mnoho nezapomenutelných zážitků, zkušeností a užijete si netradiční výlet.

 



Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..