Plastická operace prsou pod lupou. Co vás čeká na operačním lůžku a můžete si zákrok vůbec dovolit?

Plastická operace prsou pod lupou. Co vás čeká na operačním lůžku a můžete si zákrok vůbec dovolit?
Plastická operace prsou pod lupou. Co vás čeká na operačním lůžku a můžete si zákrok vůbec dovolit?

Trápí vás nízké sebevědomí kvůli nedokonalé postavě? Plastická operace prsou bývá často jediným východiskem pro ženy, kterým komplex z malého nebo naopak příliš velkého poprsí značně ovlivňuje jejich psychické zdraví. Jestli se domníváte, že je pro vás plastika finančně nedostupná nebo máte velký strach ze zákroku, pak si pečlivě přečtěte následující řádky. Dozvíte se, jaké výhody vám úprava poprsí přinese, a že moderní doba přináší možnosti financování, které jsou dostupné i pro méně movité zákaznice.

Plastická operace prsou a její zdravotní benefity

Úprava poprsí se nemusí postupovat a často se skutečně ani nepostupuje jen proto, aby se zdokonalil celkový vzhled. Vedle toho, že má tento zákrok pozitivní dopad na psychiku pacientky, stojí za ním mnohdy také zdravotní hledisko. To se vztahuje zejména k redukci poprsí. U žen, které mají příliš velká ňadra, může jejich váhou postupem času docházet k přetěžování páteře, což vede k velkým bolestem zad a horních končetin. Dalším nepříjemným dopadem jsou ekzémy, opruzeniny nebo dokonce plísně, které vznikají pod prsy, kde se kůže více potí. Plastika je pak pro klientku jediným možným vysvobozením.

3 druhy zákroků

Kliniky estetické medicíny nabízejí ve většině případů tři typy operací, které se zaměřují na úpravu poprsí. Všechny se bez výjimky provádí v celkové narkóze. Po ní je nezbytná krátká hospitalizace na klinice. Následuje rekonvalescence, která trvá několik týdnů. Zmíněné typy zákroků jsou:

1. Zvětšení prsou – provádí se buď vložením implantátů nebo vlastním tukem (tzv. autoaugmentace)

2. Modelace prsou – upravuje především asymetrii ňader a jejich tvar, který se změnil například následkem kojení nebo velkého úbytku váhy.

3. Zmenšení prsou – dámy, které příroda příliš obdařila mohou trpět zdravotními problémy nebo bolestmi, z tohoto důvodu nebo také z estetického hlediska je častým zákrokem na klinikách i redukce poprsí.

Zvětšení prsou vlastním tukem

Zvětšením prsou vlastním tukem, neboli autoaugmentací, zabijete hned dvě mouchy jednou ranou. Zbavíte se přebytečného tuku z vybrané části svého těla a docílíte pěkného plného dekoltu. Zákrok probíhá tak, že se nejprve odebere tuková tkáň z místa, kde jí máte dostatek nebo nadbytek. Poté se tuk vyčistí ve speciálním zařízení a následně je aplikován do prsní tkáně. Obrovským benefitem této operace je velmi nízký výskyt komplikací, jelikož se do prsou nevkládá nic tělu cizího, jako je tomu u zvětšení prsou implantáty. Výsledek navíc vypadá naprosto přirozeně jak na pohled, tak na dotek, což oceníte nejen vy ale jistě také váš partner.

Možnosti financování operace

V současné době si plastiku prsou může dovolit prakticky každá průměrně vydělávající, nepříliš zadlužená žena. Většina klinik estetické medicíny nabízející tuto službu umožňuje svým klientkám financovat zákrok prostřednictvím úvěru sjednaného u jejich smluvního partnera. Na vás proto bude spočívat rozhodnutí,, zda si celou operaci uhradíte z naspořených peněz, nebo použijete jen část z nich a na zbytek si vezmete půjčku, či se spolehnete na úvěr úplně, aby vám zbyla nějaká rezerva. Pokud navíc plastickou operací řešíte zdravotní problém, můžete zažádat svou zdravotní pojišťovnu o pomoc s uhrazením poplatku za zákrok.

A jste na konci článku. Jaké máte dojmy nyní? Dočetli jste se o hlavních benefitech plastiky prsou. Zjistili jste, jaké druhy zákroků, které upravují poprsí, jsou klinikami nabízeny. A nakonec jste se dozvěděli, jak je možné operaci financovat, aniž byste se úplně vydali ze svých úspor. Teď už víte, že se opravdu není čeho obávat a že plastika ňader není až tak finančně nedostupná, jak si někteří lidé stále myslí.

A jak pohlížíte na plastiku prsou vy? Líbí se vám pohled na silikonová prsa, nebo dáváte raději přednost přirozenému vzhledu? Ať už je to tak a nebo jinak, nebojte se napsat nám svůj názor do diskuze.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..