Polykarbonátové desky: Vhodné nejen jako doplněk k pergolám

Polykarbonátové desky: Vhodné nejen jako doplněk k pergolám
Polykarbonátové desky: Vhodné nejen jako doplněk k pergolám

K zastřešení pergoly se používá celá řada materiálů, v poslední době se ale dere do popředí polykarbonát. Jaké jsou jeho výhody a kde se dá využít?

Moderní pergola – to nemusí být jen krychle vytvořená z hliníku nebo dřeva. Dnešní doba nabízí celou řadu materiálů, ze kterých mohou zájemci vybírat. A v tomto článku vám ukážeme, že vsadit na polykarbonátové desky se rozhodně vyplatí.

Zimní zahrada

V zimních zahradách nejvíce vyniknou moderní pergoly z polykarbonátových desek. Ty kromě svých dobrých tepelně izolačních vlastností redukují prostup infračerveného záření. Zabraňují tak skleníkovému efektu a neblahým účinkům na vaše zdraví. Jakmile si sednete dovnitř, během horkých letních dnů tuto vlastnost určitě oceníte.


Drobné stavby

Polykarbonátové desky pořídíte v různých provedeních. Ty se liší nejen svým vzhledem, ale také základními vlastnostmi. Pro zastřešení zahradních staveb se tedy obvykle používají dvoustěnné dutinkové polykarbonátové desky. Vynikají totiž svojí pevností, nízkou hmotností a také příznivou cenou. Pro použití na střeše moderní pergoly jsou tedy naprosto ideální.

Náhrada za sklo

Desky z polykarbonátu využijete i jako náhradu za sklo. Mějte ale na paměti, že polykarbonát má oproti sklu jen omezené možnosti použití. Hodí se například jako designový doplněk u luxusních novostaveb, u rekonstruovaných vil a rezidencí. Může se totiž pyšnit exkluzivním vzhledem a paletou moderních odstínů.

Jednoduché přístřešky

Polykarbonát se dokonale hodí u jednoduchých zahradních přístřešků a staveb. Díky tomu, že je dostupný v širokém spektru barevných odstínů, je pro mnoho zájemců jasnou volnou. K tomu všemu je dokonale hladký. Po jednoduché povrchové úpravě navíc ke všem výše zmiňovaným výhodám přidává vynikající rozptyl světla a schopnost zabránit oslnění.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..