Posilovací cviky na břicho

Posilovací cviky na břicho

Posilovací cviky na břicho

Asi každá žena chce mít do plavek (a nejen do nich) krásné a ploché bříško. Nejlepší volbou je série cviku díky, kterým docílíme ke zpevnění břišních svalů a to od bránice až k podbřišku. Neříkáme, že docílíte pekáče buchet (jako mají někteří muži), ale říkáme, že díky těmto několika málo posilovacím břichům na břicho budete mít do měsíce nádherné bříško, za které by se nemusela stydět kdejaká modelka.

Sklapovačky

Sklapovačky jsou jedním z velmi oblíbených cviků na posilování břišního svalstva. Výhodou je totiž v rovnoměrném posilování – horní i dolní část.

  1. Lehněte si na podlahu a natáhněte ruce podél hlavy.
  2. Začnete současně zvedat ruce i nohy a ve fázi, kdy budou ruce zhruba kolmo k podlaze, začněte zvedat i trup.
  3. Vraťte se do výchozí pozice a cvik opakujte.

Cvik se provádí poměrně rychle, přesto se ale soustřeďte na práci břišních svalů a ani v jedné poloze neodpočívejte. Co se týče dýchání, tak se v horní poloze vydechuje a při spouštění se nadechuje.


Psaní – abeceda

Tento druh cviku je zaměřen na posílení spodní části břišního svalu. Lze jej provádět buď na zemi, nebo např. na lavici, benchpressové lavičce apod.

  1. Lehněte si na zem (lavici), ruce složte za hlavu (případně se můžete chytit lavice).
  2. Natažené nohy začněte zvedat do výše zhruba půl metru nad podlahu (nebo nad rovinu lavice).
  3. Nohama ve vzduchu vykreslujte písmena, číslice, co je komu milejší. 

Sedy-lehy

Obyčejné, ale velmi účinné a nenáročné cvičení, které lze provádět vlastně kdekoliv a kdykoliv. (My doporučujeme provádět večer v posteli těsně před usnutím – unavíte se, bude se vám lépe usínat a ještě si zpevníte bříško.)

  1. Lehněte si na rovnou podložku (podlaha, postel, koberec).
  2. Nohy pokrčte v kolenou a roztáhněte na úroveň boků. ( čím více budou nohy pokrčené, tím větší bude záběr na břišní svalstvo)
  3. Rukama si podepřete hlavu.
  4. V pravidelných intervalech zvedejte horní polovinu těla směrem ke kolenům, ale jen do fáze k bedrům – ty musejí celou dobu spočívat na zemi.
 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.