Postroj nebo obojek – co je u psů oblíbenější?

Postroj nebo obojek – co je u psů oblíbenější?

Postroj nebo obojek – co je u psů oblíbenější?

Jestliže máte doma psa, obzvláště pokud je větší velikosti, je důležité zvážit, zda je vhodnější vybrat obojek či postroj. Každé na psa působí jinak a může tak přinést jiné výsledky. Podle čeho si tedy vybrat?

Výhody obojku

Obojek poskytuje oproti postroji v některých věcech výhody. Například u štěňat nebo neposedných psů může být jeho výhodou rychlé nasazení. Obojek se skvěle hodí pro základní výcvik, poskytne vám totiž při tréninku dobrou kontrolu nad psem. Díky tomu můžete svého psa naučit všechny důležité povely. Je ovšem důležité myslet na to, že jestliže pes bude tahat či škubat za obojek, může mu to významně ublížit, u obojku je velmi důležité myslet na zdraví. Jeho výhodou může být také značně nižší cena oproti postroji.


Postroj nebo obojek – co je u psů oblíbenější?

Výhody postroje

U postrojů je neopomenutelnou výhodou oproti obojku mnohem nižší riziko zranění, celkově je postroj pro psa a jeho zdraví šetrnější. Jestliže totiž máte psa, který tahá a do vodítka se hodně opírá, postroj je vhodnou variantou, váha se totiž rozloží do více bodů a psův aparát tak není tolik namáhán. U obojku totiž hrozí poškození průdušnice, krční páteře či obratlů. Postroj se také skvěle hodí pro sportovní aktivity nebo cestu autem, najdete pro něj tedy široké uplatnění.

Jak si vybrat?

Při volbě obojek versus postroj je nutné zvážit celou řadu individuálních faktorů. Pro štěně bude lepší pořídit obojek, zajistí totiž dobrou manipulaci, je však nutné psa dobře naučit na chůzi na vodítku. Dalším důvodem, proč není vhodné štěněti hned pořídit postroj, je ten, že štěňátko rychle roste a kvalitní postroj je většinou dělaný na míru.

Obecně jsou vhodnější široké obojky, které psa nebudou řezat, je však nutné vybrat správnou velikost. Postrojů se vyrábí celá řada druhů, svůj výběr byste měli zaměřit podle toho, jaké využití pro psa do budoucna plánujete.

Nedá se říci, zda je lepší obojek či postroj, záleží na každém, aby zvážil, co jeho pejskovi bude nejpříjemnější. Vždy však myslete na výběr správné velikosti a vhodného typu.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..