Pracovní obuv vás ochrání před úrazem v zaměstnání


Pracovní obuv vás ochrání před úrazem v zaměstnání

Máte zaměstnání, ve kterém je pracovní obuv nepostradatelná? A tápete nyní v tom, jaký model vybrat, aby splňovala všechny potřebné vlastnosti? V tom případě jistě oceníte přehledný soupis možností, který vám rozhodování určitě usnadní.

Online nebo osobně

Pracovní obuv si můžete jednoduše zakoupit z pohodlí vašeho domova nebo využít specializovaných prodejen. Každá možnost má přitom pochopitelně svá pro a proti. Pokud se však rozhodnete objednávat obuv z internetu, třeba i pro všechny své zaměstnance, vždy mějte na paměti, že na velikosti záleží. Na internetových obchodech většinou najdete jednoduchou kalkulačku velikosti nebo velikostní tabulku. U obuvi přitom hraje roli takzvaná délka stélky.

V případě výběru obuvi pro více lidí tak rozhodně všechny poproste, aby si stélku změřili. Předejdete tak možným problémům s tím, že jednomu nebo více pracovníkům obuv nebude sedět. A jak na to? Je to jednoduché. Postačí vám obyčejný papír, tužka a pravítko. Na papír si stoupněte jednou nohou a tužkou si zaznačte dvě místa. To, kde vám končí palec, a to, kde vám končí pata. Následně již jen pravítkem jednoduše změřte vzdálenost mezi oběma body a výsledkem bude délka stélky, která je pro nákup obuvi přes internet rozhodující.

Pracovní obuv vás ochrání před úrazem v zaměstnání

Pracovní obuv seženete pro každého

Ať už přicházíte denně do styku s elektrickým proudem nebo třeba pracujete na stavbě, symbolizuje bezpečnost a ochrana zdraví při práci důležitou součást vašeho zaměstnání. Pro každé povolání se přitom hodí jiný typ obuvi. Která je vhodná pro to vaše?

Pořídit pracovní obuv pro své zaměstnance je přitom ze zákona u určitých povolání vaše povinnost. V TOMTO článku se o této problematice přitom můžete dozvědět více.


Pro práci v přírodě

Pokud se každodenně potýkáte s vlhkým prostředím, je třeba na to myslet i při výběru pracovní obuvi. Ta by měla být vůči tomuto přírodnímu vlivu odolná. Ideální variantu v takovém případě symbolizují holínky. Ty si přitom můžete vybrat v různých výškách. Záleží tak na vás, zda vám pro práci postačí holínky do půli lýtek nebo oceníte spíše jistotu sucha až po kolena.

Pro práci s elektřinou

Další typ pracovní obuvi najde uplatnění u všech zaměstnanců, kteří pracují s elektrickým proudem. Tato obuv totiž bývá vybavena speciální antistatickou ochranou. Vždy si přitom zjistěte, jak velkou míru elektrického proudu je daný model schopen ustát.

Do tepla i do zimy

Některá povolání přichází do styku s extrémně nízkými nebo naopak extrémně vysokými teplotami. Pokud je to i váš případ, existuje pracovní obuv i do takového prostředí. Buď můžete sáhnout po zateplených modelech, jejichž vnější vrstva je vyrobena z hřejivého materiálu, nebo naopak vsadit na obuv vhodnou například pro požárníky nebo pracovníky ve sklářském průmyslu.

Pro práci s motorovou pilou

Další model obuvi najde uplatnění u pracovníků s motorovou pilou a dalšími nebezpečnými stroji. Disponuje totiž speciální vrstvou, která například pile zabrání, aby prošla skrz obuv až k vaší kůži. A taková ochrana je k nezaplacení.

Pro automechaniky a automobilové nadšence

A poslední model, který si v krátkosti představíme, symbolizuje obuv s ochranou proti pohonným hmotám. Pokud se tak řadíte mezi automechaniky nebo se jen jedná o váš koníček, rozhodně pořízení takových bot zvažte. Kontakt s pohonnými hmotami a dalšími látkami této obuvi totiž nedělá prakticky žádné problémy a rozhodně disponují větší výdrží než klasické botasky.

A víte, jak postupovat v případě, že vás v práci nutí nosit pracovní obuv, ve které nedokážete vydržet? V TOMTO článku se můžete dozvědět, zda se s tím dá něco dělat.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..