Nejčastější chyby v péči o vlasy


Nejčastější chyby v péči o vlasy

Zdravé a lesklé vlasy jsou tou nejkrásnější ozdobou každého z nás, rozzářit dovedou víc než nejdražší šperk. Bohužel, ne každý má to štěstí se kvalitní hřívou pochlubit – na některých v tomto ohledu matka příroda trochu šetřila a jiní se zase dopouští celé řady chyb, které se na vzhledu vlasů negativně podepisují. Jaké patří mezi ty nejčastější a jak se jich vyvarovat?

Nevhodná vlasová kosmetika

Některé ženy neustále vypadají, jako by zrovna odešly z kadeřnického salonu – vlasy jim září krásou natolik, že se to nedá přehlédnout. Za jejich tajemstvím však nemusí stát žádný profesionál, ale „pouze“ používání správné vlasové kosmetiky. Tyto dámy totiž přesně ví, které výrobky jim svědčí. Pokud sami tápete, po jakých produktech sáhnout, pak se nestyďte obrátit na profesionály, kteří vám doporučí, jaká péče je vhodná právě pro váš typ vlasů. Profesionální produkty pro řídké vlasy a na obnovu růstu vlasů najdete zde.


Nedostatečná výživa

Kromě šamponů používejte také další výrobky, šamponováním totiž všechno teprve začíná. Nezapomínejte také na kondicionéry, oleje na vlasy, balzámy a čas od času si dopřejte i profesionální pěstící masky a séra na vlasy, které jim dodají potřebnou výživu. Výživu jim však nezapomeňte poskytnout nejen zvenčí, ale také zevnitř. Kriticky zhodnoťte váš jídelníček – nenachází se v něm příliš mnoho cukrů nebo tučných, mastných potravin? Kvalita stravy totiž odpovídá kvalitě vašich vlasů. Jestli se potýkáte s padáním vlasů, s jejich lámavostí a křehkostí, pak na talíř přidejte dostatek potravin s vysokým obsahem bílkovin a zdravých tuků. Konzumujte kvalitní maso a mořské ryby, které dodávají důležité omega3 nenasycené mastné kyseliny, dále ořechy, listovou zeleninu a ovoce. Dodržovat nezapomeňte také dostatečný pitný režim – hydratace je pro krásu klíčová.

Tepelní „pomocníci“

Snažte se omezit používání tepelných „pomocníků“, tedy kulem, žehliček a také fénů, vlasy raději nechte volně proschnout. V kadeřnictví vám vytvoří slušivý účes, který půjde lehce upravit i bez těchto elektronických přístrojů, stačí jen dobrý střih. Pokud je vaše kštice opravdu nepoddajná a vy se bez nich neobejdete, pak je alespoň zapínejte na co nenižší teplotu a používejte přípravky, které je před teplem dostatečně ochrání. Vězte, že krása vašich vlasů za to stojí!

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..