Mexická bola neboli těhotenská rolnička. Znáte ji?

Mexická bola neboli těhotenská rolnička. Znáte ji?

Krásný těhotenský šperk – to je mexická bola, známá jako těhotenská rolnička, která je symbolem těhotenství. Nosí se na bříšku a její historie začala před stovkami let v Mexiku a na Bali, kde ji nosily zdejší těhotné ženy.

Jak taková mexická bola funguje?

V podstatě se jedná o rolničku, nebo rolničku umístěnou ještě v nějaké klícce a nosí se zavěšená na delší šňůrce, případně řetízku. Délka by měla být taková, aby se těhotenská rolnička pohybovala v oblasti bříška a byla tak vlastně poblíž miminka.

Funkčnost mexické boly spočívá v tom, že při pohybu rolnička vydává tiché cinkání, které už dokáže miminko v bříšku zhruba od 20. týdne těhotenství vnímat a pozitivně na toto reaguje. A co víc – také po narození může mexická bola skvěle fungovat a pokud například miminko pláče a je neklidné, tichým cinkáním těhotenské rolničky můžete miminko snadno uklidnit.

Těhotenský šperk – symbol vašeho těhotenství

Kromě pozitivního vlivu na miminko má mexická bola také další přednosti. Určitým způsobem má ochranou funkci a tím, že máte na bříšku tento šperk, tak podvědomě tím vysíláte ostatním signál o svém těhotenství a lidé ve vašem okolí si vašeho těhotenství mnohem lépe všimnou, což se třeba hodí v MHD, v obchodě a kdekoliv jinde.

Další vlastností mexické boly je jednoduše její vzhled. Bude vám prostě slušet a stane se denní ozdobou a doplňkem. No a jednou třeba tento těhotenský šperk předáte své dceři, která ji bude také nosit a stane se tak rodinným dědictvím.

Kupujeme těhotenskou rolničku

Určitě vás zajímá také cena těhotenské rolničky. Podle provedení a použitého materiálu může mexická bola stát v rozmezí několika stokorun až několika tisíc korun. Největší nabídka mexických bol je pochopitelně na internetu a vy si ji můžete jednoduše prohlédnout a objednat v nějakém e-shopu. Třeba na stránkách origo šperky si můžete zobrazit širokou nabídku těhotenských rolniček a nějakou si následně objednat.
Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..