Přivyděláváte si rozvozem osob nebo jídla a používáte vlastní auto? Jak se vhodně pojistit?

Přivyděláváte si rozvozem osob nebo jídla a používáte vlastní auto? Jak se vhodně pojistit?

Život s vlastním automobilem přináší řadu výhod. Jednou z nich je, že ho můžete využívat i k podnikání. Co takhle s ním třeba rozvážet jídlo nebo vozit zákazníky? Může to být příjemná brigáda, ale i trvalejší práce. Rozvoz jídla ostatně v současné době představuje jeden z dynamicky se rozvíjejících segmentů podnikání v gastroprůmyslu. Pokud o takovém přivýdělku přemýšlíte i vy, neměli byste zapomenout ani na správná pojištění – pro auto i pro sebe!

Pojištěné auto je základ

Vlastnictví automobilu s sebou přináší povinnosti, na které je třeba myslet za všech okolností. Vedle obezřetného řízení a pravidelné péče o jeho technický stav se, jak známo, neobejdete ani bez řádně uzavřeného pojištění. Samozřejmostí by mělo být především povinné ručení, které všem účastníkům dopravního provozu zaručí, že pojišťovna v případě havárie vyplatí škodu způsobenou vámi třetím osobám.

Do podnikání s vlastním automobilem byste se ale rozhodně neměli pouštět ani bez sjednaného havarijního pojištění, které pokryje škody, které si sami způsobíte na svém vlastním vozidle. A vězte, že při proplétání se křivolakými uličkami na cestách za zákazníky se drobným karambolům nejspíše zcela nevyhnete. Stojí tedy za to být připraven! Havarijní pojištění, stejně jako povinné ručení, pořídíte například u pojišťovny Kooperativa snadno a rychle online.

Pojistěte se také vy sami

Zapomínat byste ovšem neměli ani na pojištění sebe sama. S ohledem na to, že při rozvozu jídla budete v kontaktu s jinými lidmi a budete převážet zboží, které není vaše, mohlo by se vám hodit rovněž pojištění odpovědnosti, které hradí škody způsobené vaší vlastní neopatrností.

Pozor, ať neuklouznete!

S nástupem zimního období navíc roste na kluzké vozovce riziko zranění například při nastupování či vystupování z vozidla – a je přirozené, že pokud rozvážíte jídlo, budete tuto aktivitu vykonávat poměrně často. Zranění při nastupování do stojícího vozidla nebo vystupování z něj sice není klasifikováno jako dopravní nehoda, ale následky takového zranění mohou být značné.

Pro tyto účely je proto vhodné mít sjednáno úrazové pojištění, které například pojišťovna Kooperativa nabízí v rámci životního pojištění FLEXI. To vám pomůže zmírnit a překonat následky lehčích i těžších zranění a rovněž pokrýt případné ztráty, které vám způsobí výpadek příjmu po dobu nutné rekonvalescence.
Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..