Proč letět na dovolenou do Egypta?


Proč letět na dovolenou do Egypta?
Proč letět na dovolenou do Egypta?

O Egyptu se říká, že je zemí mnoha tváří. Patří k nejlidnatějším zemím Afriky a je velmi oblíbenou destinací pro rodinnou i poznávací dovolenou. Každého na dovolené zaujme něco jiného, někdo je blázen do památek, jiný se zase rád povaluje na překrásných plážích, ostatní rádi prochází místní tržiště atd. Egypt vás nikdy co se dovolené týká, nezklame. Pojďme si teď proto připomenout, proč se vlastně vydat na dovolenou právě do Egypta.

Délka letu

To co vás hned na začátku dovolené potěší, je krátká doba letu, kdy vám třeba trasa Praha – Hurghada zabere jen 250 minut.

Vízum

Jejich dostupnost je velkou výhodou, můžete je pořídit přímo v cestovní kanceláři ještě před zájezdem, nebo po přistání na letišti v cílové destinaci.

Z letiště do hotelu

Dojezdová vzdálenost z letiště, do hotelu, který jste si vybrali je naprosto vyhovující. Do 60 minut dorazíte z letiště do recepce vašeho hotelu.

Počasí

Celoročně stálé počasí je pro tuto destinaci velkou výhodou. V letních měsících je teplota vzduchu kolem 35°C a teplota moře asi 26°C, v zimě pak neklesne teplota vzduchu ve dne pod 22°C a teplota vody v Rudém moři si udržuje svůj průměr kolem 20°C.

ALL INCLUSIVE

V současnosti již většina resortů pracuje na systému ALL INCLUSIVE. Tato služba se vztahuje na stravování ve formě plné penze, svačinek, místních rozlévaných nápojů nebo á la carte restaurace.


Tradiční místní kuchyně

Někdo tvrdí, že egyptská kuchyně není až tak pestrá, jako třeba ta indická, ale přesto je jednoduchá a velmi chutná. Je vyhovující pro všechny typy strávníků, a to nejen skalním fanouškům masa, ale dokonce i vegetariánům (a veganům). Při přípravě pokrmů se používá čerstvá zelenina, bylinky, kuřecí a jehněčí maso.

Pláže

Jestliže se budete vyskytovat na místních plážích, které náleží k hotelům, můžete využít bezplatného zapůjčení lehátek, ručníků i slunečníků. Vše se zapůjčuje zcela zdarma.

Nakupování

V Egyptě patří nakupování k jedné z nejoblíbenějších činností většiny turistů, kteří už nemají chuť se jen tak povalovat u moře. Proto se po celodenním odpočinku na některé z hotelových pláží vydávají na nákupy buď u hotelových komplexů, nebo si vyrazí na nákupy do města hotelovým autobusem. Turisté si z Egypta přiváží osušky a oblečení vyrobené z místní nejkvalitnější bavlny, ale také vodní dýmky s tabákem, čaje (oblíbený je třeba ibiškový) nebo různá koření či vůně.

Platby

K placení můžete skoro v celém Egyptě používat americké dolary či eura, čímž vám odpadá zbytečné přepočítávání naší měny k egyptské libře. Nesmíte také zapomenout vzít hodně drobných jednodolarových bankovek, které se vám budou hodit každý den dovolené na spropitné či na placení drobných nákupů v okolí vašeho hotelu.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..