Proč vás moderní autorádio rozhodně nezklame?


Proč vás moderní autorádio rozhodně nezklame?

Máte automobil? Pokud ano, zcela určitě považujete za naprostou samozřejmost i to, že v něm máte také autorádio. Jestliže ano, a je moderní, můžeme říci, že vás pravděpodobně nezklame. Cesta k takovému modelu ale rozhodně nebyla jednoduchá. V době, kdy autorádia teprve začínala, byla spojena hlavně s jejich vysokými cenami a neustálým vývojem. Jako příklad můžeme uvést společnost Blaupunkt. Ta není žádným nováčkem nyní a rozhodně nebyla žádným nováčkem ani dříve. Proslavila se v roce 1932. To byl rok, kdy firma představila svůj první lampový přijímač, a to na výstavě rozhlasové techniky.

Postupem času se v dané oblasti angažovalo stále více firem, což bylo spojeno také s tím, že se produkt, kterým bylo autorádio, stále vyvíjelo. Pokud se podíváme na další, celkem zajímavý milník, je třeba uvést to, že to byl rok 1957. To se s novinkou objevila společnost Philips, který světu představila model prvního tranzistorového autorádia. Kam se celý vývoj posunul, to můžeme vidět v současné době. Samozřejmě než k tomu došlo, bylo třeba ujít ještě mnoho kroků, které byly spojeny s tím, že se objevovaly zajímavé technologické novinky a unikáty.

Co autorádia přinášela?

Podívejme se na autorádia v souvislosti s tím, jak se postupně vyvíjela a jaké novinky postupně přinášela. Jako první se musíme rozhodně zaměřit na technologický vývoj. Z malých a jednoduchých displejů se staly takové, které mají několik palců, které mají skvělé rozlišení a které jsou samozřejmě dotykové. Vývoj byl spojený ale i s poslechem hudby. Klasická možnost, kdy autorádio naladilo stanice, se posunula k tomu, že je možné poslouchat vlastní hudbu, sledovat video, nebo prohlížet obrázky. A to na CD nebo DVD, na paměťové kartě, na flash disku, stejně jako třeba po připojení z mobilu.

Změna ale nastala třeba v oblasti bezpečnosti. Zde se objevilo nejenom klasické kódování, která známe i nyní. Zapomínat nesmíme třeba také na kódované karty, nebo odnímatelné čelní panely. Vše doplnily i další zajímavé funkce, jako je například GPS navigace, nebo možnost napojení na canbus sběrnici, díky které lze z rádia vytvořit další informační displej v podstatě jakéhokoliv vozidla.

Jak primárně rozdělit současné modely na trhu?

Pokud do svého vozu ten pravý model teprve vybíráte, podívejte se společně s námi na to pravé dělení. Nejprve musíme začít jednodušším řešením, kam se řadí 1din autorádio. To dobře poznáte hlavně podle jeho rozměrů, jelikož jde o menší obdélníkové provedení. Nejčastěji mají 1din autorádia ovládací tlačítka a menší informační displeje. Jsou ale i takové varianty, které nabídnou třeba i velký vysouvací dotykový displej. A kam je umístit? Jak do vozů s menším montážním otvorem, tak i do vozů s tím velkým. Zde je však potřeba koupit redukční rámeček.

Druhý směr, kterým je možné se vydat, charakterizují 2din autorádia. Jedná se o takové provedení, které je charakteristické svou větší velikostí. A tak jsou určena právě do vozů s takto velkým montážním otvorem. Pokud je 2din autorádio také něčím charakteristické, tak je to hlavně dominantní displej, který je ve většině případů dotykový a vytváří tak hlavní přední část. Dnes se jedná o řešení, které je na trhu nejoblíbenější. A to i v souvislosti s požadavky samotných zákazníků.

Dané možnosti lze rozdělit do dalších skupin

Jakmile máte jasno v tom, jaký typ bude pro vás ten pravý, je dobré se podívat i na další dělení. První variantou jsou univerzální autorádia. Jedná se o provedení, která mohou být umístěna do jakéhokoliv vozu. Univerzální autorádio je charakteristické tím, že nabídne své skvělé funkce, stejně jako může nabídnout i základní propojení s konkrétním vozem. Druhým typem je takzvané OEM autorádio. I to si zachovává svou základní funkčnost. Na co ale nesmíme zapomínat, to jen fakt spojený s tím, že OEM autorádia skvěle spolupracují s canbus jednotkou daného vozu. Díky tomu lze na displeji zobrazovat různé informace, nebo řadu věcí nastavit. Je jasné, že tento model autorádia vybíráme podle typu, ale i roku výroby konkrétního automobilu. Jedině tak bude autorádio fungovat tak, jak má.

Co nabídne moderní, dnes tolik využívané autorádio?

Nyní se podívejme také na to, co v současné době vlastně dokáže takové moderní, tedy chytré autorádio nabídnou. Pokud začneme od samotného začátku, je to určitě volba operačního systému. Díky němu není problém instalace různých aplikací a využívání internetu, nebo hraní her. Též nesmíme zapomínat třeba na autorádio s GPS, které nás jednoduše navede do cíle. Praktickou funkcí ale může být také handsfree modul zajišťující bezpeční telefonování, nebo možnost připojení kamery, která zase zajistí bezproblémové parkování. K tomu přidejme i kvalitní dotykový displej nebo hardware, který je zárukou výkonu a spolehlivosti.

Zapomínat nesmíme ani na OEM verze autorádií, které zajistí bezproblémové spojení s canbus jednotkou našeho automobilu. V tuto chvíli se autorádio stává další informační obrazovkou, na které můžeme číst různé informace o stavu vozidla či otevřených dveří. Stejně tak lze přes dotykovou obrazovku i velké množství věcí na voze nastavit. I to je pokrok, který je zajímavý.

Nejenom poslech rozhlasových stanic

Doba, kdy autorádia sloužila jenom k poslechu radiových stanic, je dávno pryč. Dnes je samozřejmě hitem to, že můžeme poslouchat i vlastní hudbu. A nejenom tu. Máme také možnost toho, že můžeme sledovat i video, nebo si prohlížet obrázky. A to nám umožní třeba řada vstupů. Poměrně samozřejmou klasikou je třeba to, že je součástí rádia DVD přehrávač. Moderní varianty samozřejmě slibují další technické novinky. Sem se řadí USB vstupy, stejně jako to jsou i sloty na paměťové karty. Dále nesmíme zapomínat také na bezdrátový Bluetooth, přenos, který nám samozřejmě umožní také spárovat mobil, nebo jiné zařízení, a následně data stahovat odtud, nebo hudbu přímo streamovat. Pokrok je v daném směru rozhodně velmi dobře vidět i proto, že telefon, nebo jiné zařízení lze skrz rádio také ovládat a přistupovat tak k některým z jeho dostupných možností.

Profesionál 2DIN.cz nabídne vše, co potřebujete

Zaujala vás nejenom historie, ale především to, že máte možnost využít skutečně inovativní funkce a skvělé vlastnosti? Pokud ano, nezapomínejte také na možnost si rádio jednoduše koupit. Ideální volbou je jeden z největších prodejců na trhu. Je to eshop 2DIN.cz. Ten se pyšní jak kombinací bohatého výběru, tak i příznivých cen. Navíc nejde jenom o klasický internetový obchod. K dispozici je také pražský showroom, kde si řadu modelů autorádií můžete nejenom prohlédnout, ale i vyzkoušet. Ideální pro toho, kdo chce zboží před koupí nejdříve vidět.

Opomíjet nesmíme třeba ani odborné poradenství, které se hodí především začátečníkům, kteří nevědí, jaké autorádio koupit, nebo zda budou potřebovat i nějaké příslušenství. Dále neopomíjejme ani existenci profesionálního montážního střediska. Komu se hodí? Každému, kdo si autorádio nejenom zakoupí, ale kdo má zájem také o jeho rychlou a profesionální montáž. I to ukazuje, že je obchod 2DIN skutečnou jedničkou na trhu. Dokáže to také tím, že autorádia nejsou jediným, dostupným sortimentem. Ten se stále rozšiřuje i o řadu dalších věcí, které můžete ve svém voze využít. Neváhejte a prohlédněte si nabídku právě nyní.
Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..