Ptáci na domě? Víme, jak se jich efektivně zbavit

Ptáci na domě? Víme, jak se jich efektivně zbavit
Ptáci na domě? Víme, jak se jich efektivně zbavit

Ptáci do přírody neodmyslitelně patří. Nutno ale říci, že je raději vidíme v lesích a na loukách, než na našich domech. Zde mohou ve větším množství skutečně obtěžovat. Jestliže se vás daná situace přímo týká, podívejte se společně na to, jak se jich efektivně zbavit. Tedy jak eliminovat jejich výskyt.

Použijte populární hroty

Jedním z nejlepších řešení jsou určitě moderní metody, které zabrání tomu, aby hejna ptáků na váš dům létala. Daným řešením jsou hroty proti ptactvu. jednoduchá možnost, jak zamezit tomu, aby mohlo dojít k přistání na vaší fasádě, parapetu, nebo kdekoliv jinde. Pták uvidí daný hrot, vyhodnotí ho jako překážku a tak změní dráhu letu a zamíří jinam. Tím zajistíte, že zvolí jiné místo, kde bude moci bezpečně přistát.

Odstraňujte jejich hnízda

Druhou možností je snaha o odstranění jejich hnízd. Zde samozřejmě záleží na tom, o jaký druh ptáků se jedná. Příkladem jsou vlaštovky, které na objektech velmi často hnízdí. V tomto době je třeba být vytrvalý a myslet na pravidelné shazování stavěných hnízd. Daná vlaštovka si to následně rozmyslí a zamíří jinam. Nejde však o řešení univerzální, jelikož jsou ptáci, kteří u vás hnízdit nebudou. Na ty je opět vhodné použít řešení předchozí. A to hroty proti holubům. Pokud se máme podívat na jejich hlavní výhody, tak vás rozhodně zaujme několik předností, kam patří:

  • Snadná instalace
  • Nízká pořizovací cena
  • Univerzálnost použití

Snažte se je vyplašit

I to může být jedna z cesta, jak ptáky eliminovat. Co může v takovém případě zabírat a také pomáhat? Příkladem jsou třeba lesklé předměty, které lze zavěsit hlavně v okolí vašich oken, ale i na celou řadu dalších míst. Dále mohou pomoci třeba i siluety dravců, které už je nutné na sklo vašeho okna nalepit. I to je však možnost, jak se dá ptactva zbavit, pokud vaši fasádu nejenom ničí, ale také hyzdí.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..