Vybíráte matraci? Těchto rad se držte

Vybíráte matraci? Těchto rad se držte
Vybíráte matraci? Těchto rad se držte

Chcete spát spokojeně a ničím nerušeně? Pokud ano, je důležité mít i správnou matraci. Jak a podle čeho vybrat tu pravou? Je několik pravidel, kterých je dobré se držet. Podívejte se s námi na rady, díky kterým vyberete přesně tu, která pro vás bude zaručeně tou pravou.

Správná velikost

Ta je naprostým základem samotného výběru. Pamatujte na to, že pokud máte postel standardních rozměrů, je to ideální stav. Výběr matrací bude velký a je jenom na vás, zda zvolíte jednu velkou pro celou postel, nebo zvolíte raději matrace 1+1. My doporučíme raději jinou možnost, a to hlavně z důvodu možných rozdílných požadavků třeba na samotnou tvrdost. Ta je při volbě té pravé jedním z individuálních požadavků.

Vhodný materiál

Tady je na výběr z opravdu celé řady možností, po kterých můžete sáhnout. Ty se liší jak vlastnostmi, tak se liší třeba i cenou. Pokud hledáte opravdu levné matrace, je možné sáhnout po naprosté klasice, kterou je ta pružinová. na trhu však najdete i celou řadu jiných variant, které mohou mít odpovídající vlastnosti a budou vyhovovat vašemu rozpočtu. Pokud jde o trojici nejznámějších, tak se jedná o matrace:

  • Taštičkové
  • Sendvičové
  • Pěnové

Optimální tvrdost

Jak jsme zmínili výše, je to především individuální parametry. Preferuje něco jiného a tak platí, že by vám matrace měla vyhovovat. Pokud nyní víte, jaký druh máte, kupte stejnou variantu. Pokud nevíte, je vhodné se buď poradit, nebo si matraci i vyzkoušet. To sice může být u nákupu v eshopu komplikovanější, ale zde můžete zase dát například na rady odborníků.

Správný počet zón

I to je věc, na kterou myslet. Jednotlivé zóny jsou na matraci velmi důležité z toho důvodu, aby byla poskytnuta optimální opora vašeho tělo a to bylo v rovné poloze. Jednotlivé zóny zajistí oporu takovou, která bude každé části plně vyhovovat s ohledem na její hmotnost.

 
51Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..