Regály se dají používat všude

Regály se dají používat všude

Pokud si doma chcete zařídit dílnu třeba v garáži, na půdě či ve sklepě, budete potřebovat i vhodný úložný prostor pro nářadí. Ten může mít celou řadu podob, nicméně nejosvědčenější jsou stále kvalitní regály, které se využívají nejen v domácích dílnách, ale prakticky všude, kde je to potřeba.

Nejsou drahé

Základem dobré dílny je samozřejmě stůl, bez kterého byste v ní nemohli pomalu zatlouct ani hřebík. Nicméně pouze on vám s prací nepomůže. Je potřeba také někam uložit nářadí.

Můžete sice použít různé druhy skříněk, ale ty jsou často drahé a nepříliš efektivní. Regály jsou pro tento případ mnohem lepší, a hlavně levnější.

Základní modely vás mohou stát klidně jen pár stovek. Nemusíte si doma vytvářet žádný předimenzovaný konsignační sklad, bohatě postačí koupit něco levného. Ovšem ne vždy.


Ne každý materiál se hodí

Do dílny můžete klidně pořídit levné kovové modely, nicméně ty nejsou vhodné všude. Třeba v prostorách, kde se vyskytuje hodně vlhkosti, je lepší vybrat si plastové verze, které jsou vůči vodnímu živlu odolné. Regálové systémy z kovu jsou sice obvykle opatřeny antikorozní vrstvou, ta však není vždy kvalitní a dříve nebo později selže. A pak začne regál korodovat.

Do interiérů se dají použít i regály ze dřeva. Nejsou příliš vhodné pro ukládání nářadí, jelikož je možné je tímto způsobem snadno znehodnotit, ovšem pro neostré předměty jsou dokonalé. Navíc dřevo skvěle vypadá a také dobře voní.

Nosnost

Pro regály je důležitý nejen zvolený materiál, ale rovněž i nosnost. Když vám police udrží maximálně dvacet kilogramů, asi by nebylo rozumné ji více zatěžovat. Nejhůře v tomto srovnání vycházejí plastové regály, jejichž police mají obvykle nosnost okolo 25 kg, což není žádná sláva.

Například kovové verze toho dokáží udržet i několikanásobně více. To samé se dá říci i o modelech vyrobených ze dřeva. Tam dost záleží také na použitém dřevě, jelikož každé má trochu jiné kvality.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..