Jaké jsou nejpoužívanější druhy svařování?

Jaké jsou nejpoužívanější druhy svařování?
Jaké jsou nejpoužívanější druhy svařování?

Svařování profesionálů i domácích kutilů má stejná pravidla – kvalitní techniku a dodržování bezpečnosti při práci. Svářečský kurz je jenom bonusem. Jaké jsou vlastně nejvíce používané druhy svařování? Pojďte se s námi podívat na přehled.

TIG svařování

Začneme jednou z nejpoužívanějších technologií vůbec. TIG svařování se vyznačuje vysokou precizností sváru a vysokou kvalitou. Touto metodou se svařují zejména pohledové sváry, takže pokud hledáte metodu vhodnou i pro profesionální použití, je to bezpochyby metoda TIG, tedy Tungsten Inert Gas. Nejčastěji se svařuje pod argonem, často se využívá wolframová elektroda.

MMA svařování

Přejete si nejstarší metodu svařování vůbec? Toto ruční obloukové svařování si stále drží svou nezastupitelnou pozici, jelikož je s ním možno svařovat ve všech polohách a metoda je snadno dostupná i pro domácí kutily. Jako přídavný materiál se u Manual Metal Arc používá kovová elektroda s rozdílnými typy obalu. Ty mohou být například celulózové, nebo například bazické.

MIG/MAG svařování

Tato metoda se také řadí mezi ty nejběžněji používané. Sehnat kvalitní svářečku i ochranné pomůcky je velmi snadné. Jediné, co je třeba vědět, je to, který ochranný plyn budete pro své svařování potřebovat. Metoda Metal Inert Gas/Metal Active Gas bude jako přídavný materiál potřebovat drát, který je navinutý na cívce. Toto svařování umožňuje realizovat sváry u celé řady materiálů.

SAW svařování

Submerged Arc Welding je metoda, kdy svařujete pod tavidlem. Jedná se o automatické vysokovýkonné obloukové svařování, které se vyznačuje dlouhými svary, které nejsou přerušené. Díky této metodě je možno svařovat například také ocelové svařence.

Základní metody svařování jsme si uvedli. Jejich název je vždy odvozen z anglických zkratek slov, která je typizují. Mnohé z těchto metod jsou denně využívány nejen v profesionálních provozech, ale také v dílnách domácích kutilů.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..