Rychlost načítání webu je důležitá

Rychlost načítání webu je důležitá
Rychlost načítání webu je důležitá

Taky patříte mezi lidi, kteří chtějí mít všechno hned, bez čekání? Kdo by chtěl čekat na zobrazení webové stránky celých 5 sekund nebo více? Další otázka, vlastníte webovou stránku? V tom případě se nabízí otázka, jak rychlá webová stránka je? Rychlost webové stránky je v současné době velice důležitá, vždyť není tajemstvím, že lidé velice neradi čekají. Podle průzkumů lidé nechtějí čekat ani 3 sekundy. Čím více je obsah stránky zajímá, tím více jsou ochotní čekat, ale vzniká nepříjemný pocit flustrace a předsudek, že proklikávání na webu bude doslova horor a to není dobré.

Jaký web je označován za rychlý web?

V současné době se rozlišují tři časové limity, které stanovují, jestli je web rychlý nebo nikoliv. Pokud se obsah načte do jedné desetiny vteřiny, jedná se o web s okamžitou reakcí a ten je opravdu rychlý. Pokud je web načten do vteřiny, stále je web označován za rychlý, člověk na jeho načtení počká. Pokud se však obsah nenačte ani do deseti vteřin, návštěvník začne ztrácet zájem o daný článek, ztrácí pozornost, začne přecházet na jiné webové stránky, které mu mohou dát odpovědi na jeho otázky.

Co je to rychlost webu?

Ať už byste se zeptali jakéhokoli SEO konzultanta, každý by vám sdělil, že rychlost webu je opravdu důležitá. Rychlost webové stránky je jedním z takzvaných on-page faktorů, které mají přímý dopad na SEO. Pokud hovoříme o rychlosti webu, hovoříme o době, za kterou se stránka načte (je to doba startující zmáčknutím enteru po zadání URL nebo doba plynoucí od kliknutí na odkaz webové stránky až do doby zobrazení požadovaného obsahu).

Rychlost je sice jeden z faktorů, který ovlivňuje SEO, na druhou stranu i samotná rychlost je řadou faktorů ovlivňována.

Jaké faktory mají vliv na rychlost webu?

Na rychlosti webu má svůj podíl například takzvaný hosting, který je třeba při jeho výběru změřit. Také umístění serveru má vliv na rychlost webové stránky. Ideální je kvalitní hosting s geolokací, ten se bude dobře cílit na zákazníky.

Důležitým faktorem, který ovlivňuje rychlost webové stránky, je samotný obsah webové stránky. Někdo má na stránce obrázky, které mají velkou velikost a to zpomaluje načítání webu. Podobně jako pluginy na sociální sítě, měřící kódy na remarketing, scripty a chaty. Čím více funkcí, efektů, krásnějších obrázků, bohatého obsahu, tím větší důraz na péči webu po technické stránce.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..