Jak na rychlou první pomoc při pálení žáhy?

Jak na rychlou první pomoc při pálení žáhy?

Jak na rychlou první pomoc při pálení žáhy?

Přejídání, konzumace nezdravých pokrmů a kombinace nevhodných jídel může vyústit ve velmi nepříjemné pálení žáhy. Jedná se o stav, během kterého se žaludeční šťávy vrátí zpátky do jícnu a způsobují pálení. Jak si pomoci?

Správný jídelníček

Existuje mnoho potravin a pokrmů, které vyvolávají pálení žáhy. Snažte se vyhýbat mastným, kořeněným a hůře stravitelným pokrmům, hlavně pak ve večerních hodinách. Na žáhu není dobrá rovněž káva, cibule, citrusy, rajčata, alkohol a dokonce ani čokoláda.


Jedlá soda uleví

Do skleničky s vodou vmíchejte 2 čajové lžičky jedlé sody a celé vypijte. Úleva je téměř okamžitá. V lékárně seženete kromě sypké sody také v tabletách.

Zdravý a posilující spánek

Vhodná poloha při spánku může se žáhou pomoci. Ideální poloha je na zádech, naopak nevhodné je při potížích se žáhou spát na břiše. Během spaní na zádech je lepší mít hlavu ve zvýšené poloze.

Mléko pomáhá

Sklenice mléka dokáže se žaludečními šťávami hotové divy. Ostatně to už se vědělo za časů našich babiček. Mléko totiž šťávy dokonale neutralizuje a pomáhá v podstatě hned.

Antacida

Jestliže dáváte přednost léčbě žáhy prostřednictvím léků, pak si vybírejte takové, které dokážou zabránit překyselení. Na trhu jich můžete sehnat nepřeberné množství, takže si s jejich výběrem nechte poradit od lékárníka.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.