Senior Park – místo, které dává seniorům nový domov

Senior Park – místo, které dává seniorům nový domov

Nikdo z nás se nechce ve stáří stát přítěží pro své blízké. Pro každého seniora je nejvíce důležité to, aby byl co nejdéle samostatný. Co ale dělat, když už zdraví neslouží tak jako dříve a pomalu zjišťujeme, že už na to sami prostě nestačíme? Řešením může být například Senior Park nedaleko Prahy, který je alternativou k domovu pro seniory a domovu s pečovatelskou službou.

Jedná se o zařízení, které poskytuje cenově dostupné seniorské bydlení v samostatných přízemních bytových jednotkách. Každý obyvatel si může vybrat z bytů o velikostech 1+kk nebo 2+kk. Do každého z nich je bezbariérový přístup, tudíž zde mohou pobývat i lidé se sníženou schopností pohybu či vozíčkáři. Byty jsou pro obyvatele maximálně bezpečné.

Senior Park nezakazuje svým obyvatelům domácí mazlíčky, a dokonce ani přespávání návštěv. Jedná se o místo, na kterém mohou senioři žít podle svých dosavadních zvyků. A právě to je jednou z největších výhod, které toto zařízení nabízí. Mnoho starších osob na svých zvycích velmi lpí a těžko se srovnává se změnami, které často bydlení v zařízeních pro seniory vyžaduje. Senior Park je v tomto naprosto odlišný.

Důležitým cílem a posláním je totiž vytvořit příjemný a bezpečný nový domov pro své obyvatele, a to bez toho, aniž by jim někdo kladl podmínky na to, kdy mají chodit spát či jíst. Většina zdejších obyvatel se dokonce znovu zapojí do aktivního života, neboť se mohou připojit k programu, který je pro ně připravován. Mohou tak zde najít nové záliby a také přátele.

Program nabízí nejrůznější aktivity, které se odehrávají nejen uvnitř areálu, ale také venku. Často se jedná o poznávací výlety za památkami, kulturními zážitky a tak podobně. Záleží však na každém, zda se chce či nechce účastnit. Svůj čas mohou obyvatele trávit podle svého vlastního uvážení.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..