Slovník cizích slov potřebuje občas i odborník!

Slovník cizích slov potřebuje občas i odborník!
Slovník cizích slov potřebuje občas i odborník!

I mistr slova, vzdělanec a profesionál svého oboru se čas od času neobejde bez pomoci. Význam cizích slov je někdy tak ošemetný, že si nejsme jisti, co vlastně značí. Člověk by měl rozšiřovat svou slovní zásobu celý život a výkladový slovník je ideálním pomocníkem.

Kolik toho ještě nevíme?

Každý z nás se při konverzaci setkal se slovy, která jsou pro něj neznámé. Nemusíme mluvit o tom, že je to docela trapné a nevíme, jak se v dané situaci zachovat. Žádný učený z nebe nespadl a v podstatě to není žádná ostuda, ale podívat se na zoubek slovům, jež jsou pro nás cizí, je na místě. Pokud se bavíte v ordinaci s lékařem, může na vás vychrlit nespočet výrazů, co jsou mimo vaše vědomosti. V tomto případě se zeptáme. Co když se setkáme v běžném životě s člověkem s obsáhlejší slovní zásobou? Je dobré se podívat na význam cizích slov tím nejrychlejším způsobem. K tomu skvěle poslouží on-line slovník výkladový slovník. A katastrofa je zažehnána!

Pestrost českého jazyka

Nikdo na světě nezná všechny významy slov. Některá jsou odborná, jiná se už tak moc nepoužívají. Starší lidé mluví jinak než mladí a odborníci komunikují pomocí své terminologie. Samozřejmě, že nestrávíte celé dny studiem neznámých pojmů, každopádně rozšířit si vědomosti je vždy povznášející. Ať už se jedná o pojmy z anatomie, astrologie, gastronomie, fyziky, historie či práva, můžete pořádně narazit. Je nanejvýš chytré kvitovat své možnosti. V dnešní době nemusíte studovat školy, stačí být aktivní a informovat se.

Co, když se spleteme?

Občas se může stát, že jste si významem slova jisti, ale ono to tak není! Jazyk se totiž vyvíjí a skutečný obsah člověku uniká. Některé pojmy používáme běžně, vlastně odjakživa, ale jejich správné vyložení je nám cizí. Výkladový slovník objasní všechna úskalí při konverzaci.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.