Subaru Forester, nebo Outback? My už víme!

Značka Subaru je známá svými spolehlivými a odolnými vozy. Forester a Outback jsou dva nejoblíbenější modely, z nichž každý má své jedinečné funkce a výhody. Jaký je ale mezi těmito dvěma vozidly rozdíl?

Subaru Forester a Outback jsou oba SUV, ale zatímco Forester má klasický SUV krabicovitý tvar, Outback připomíná spíš kombi model. Forester sedí výše nad zemí, což je výhoda do terénu, nižší Outback se ale lépe ovládá na silnici (díky nižšímu těžišti). Forester je celkově o něco menší, prostor pro cestující prakticky stejný. Velikost úložného prostoru je také velmi podobná, ačkoliv Forester má vzpřímenější zadní okno a vyšší linii střechy, navíc umožňuje sklopení zadních sedadel zcela naplocho. Super zpráva pro ty, kdo rádi přespávají v autě na cestách.

Porovnání výkonu a funkcí

Obě auta mají symetrický pohon všech kol pro vynikající trakci a stabilitu. Obě mají stejný 2,5litrový čtyřválcový motor, Subaru Outback nabízí ještě 2,4litrový přeplňovaný motor. Outback je lepší volbou pro ty, co potřebují často táhnou těžký náklad na vozíku, má vyšší tažnou kapacitu.

V interiéru najdete podobné prvky. Infotainment s AppleCar, Android Auto, u Outbacku si můžete připlatit za větší. V Outbacku je možné mít i prémiový audio systém Harman Kardon a Wi-Fi hotspot. Pokud si tedy chcete připlácet za lepší výbavu, Outback je pro vás vhodnější volbou.

Bezpečný vůz pro vaši rodinu

Subaru má pověst poskytovatele pokročilých bezpečnostních prvků a vozy Forester a Outback nejsou výjimkou. Oba modely získaly hodnocení Top Safety Pick+ od IIHS a pětihvězdičkové hodnocení od NHTSA (Národního úřadu pro bezpečnost silničního provozu v Americe). V obou vozidlech najdete například adaptivní tempomat, automatickou brzdu, co zabrání kolizi, asistenta jízdního pruhu i varování před náklonem. Umí také sledovat mrtvý úhel apod.

Takže který vybrat?

Stručně a jednoduše: Forester je lepší volbou pro ty, co chtějí dostatečný nákladový prostor a pohodlnou jízdu. Je také cenově dostupnější. Subaru Outback je fajn pro ty, kdo hledají robustní a všestranné vozidlo, co je esteticky výjimečné.

V každém případě, pokud zvažujete tyto modely, doporučujeme vám si je oba vyzkoušet. Prohlédněte si Subaru skladové vozy například v Subaru Hostivař.
Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..