Tip na kvalitní krmení pro slepice a králíky

Tip na kvalitní krmení pro slepice a králíky
Tip na kvalitní krmení pro slepice a králíky

,

Chováte slepice a králíky a přemýšlíte, kde pořídit kvalitní krmení splňující jejich požadavky? Tip na pořádné krmivo se hodí vždycky, a proto vám jeden přinášíme uvnitř článku.

Zvolte správně krmení

Předpokladem spokojených zvířat a dosahování vytyčených chovatelských cílů je především vhodně zvolené krmivo. Výběr je důležitý hlavně v situacích, kdy po zvířatech očekáváme nějaký výkon jako například v případě nosnic. Pokud po nich chceme efektivní snášení vajec, musíme jim zajistit kvalitní stravu. Krmivo pro nosnice je speciálně navržené pro pokrytí specifických potřeb a zajištění výkonnosti a vitality slepice. Podle toho, kolik drůbeže máte, volte velikost balení. Nákupem většího balení totiž vyřešíte krmivo na delší dobu, a navíc můžete i ušetřit.

Dejte si pozor na dávkování

I sebelepší krmivo pro drůbež není efektivní při špatném dávkování. U každé směsi bývá uvedená doporučená denní dávka, ale je potřeba zvážit konkrétní zvířata a jejich potřeby. Zkoušejte nastavit optimální dávku sledováním reakce zvířat a jejich přibývání na váze, případně produkce vajec a podobně. Dobrý chovatel totiž dokáže naplnit potřeby zvířete k jeho maximální spokojenosti a optimálnímu zdraví. S kvalitními krmivy od firmy Energys se přiblížíte naplnění svých chovatelských ambicí.

Doplňkové přípravky

Většina krmných směsí obsahuje vyvážené spektrum základních živin a potřebných minerálů a vitamínů. I tak může být v některých případech dobré přidat i další vitamíny či speciální doplňky výživy. Týká se to například mláďat, starých zvířat či březích samic. Zkušený chovatel po čase pozná, kdy je nutná změna krmiva či přidání doplňků. Někdy může být řešením také vyměnit krmivo pro králíky za prémiovější řadu, případně zvolit vhodnější typ určený například speciálně pro březí samice a mláďata.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.