Jak urychlit růst vlasů


Jak urychlit růst vlasů

Také sníte o krásných, hustých a dlouhých vlasech? Pokud vám ne a ne narůst, poradíme vám pár fíglů, díky nimž vysněné hřívy brzy dosáhnete.

Správná péče

Vlasům je třeba věnovat důkladnou péči. Zajděte si ke kadeřnici, která ostříhá poškozené konečky, pořiďte si kvalitní kartáč, omezte procedury typu fénování, kulmování a žehlení, které je příliš oslabují. Když už se bez kulmy a žehličky nemůžete obejít, používejte ochranné přípravky, na fénu si nastavte chladnější vzduch a vlnky si vytvořte pomocí natáček. Vaší hřívě rozhodně neprospívá ani barvení, melírování či trvalá, protože tyto chemické procesy narušují strukturu vlasů. Zaslouží si jemné zacházení, tak se podle toho chovejte. Mají vás přece zdobit. Čas od času dopřejte vlasům masky a olejové zábaly, nezapomínejte ani na masáž hlavy, která zvýší krevní oběh a podpoří tak transport živin až ke kořínkům. Omezit zkuste také stylingové přípravky.

Vhodný jídelníček

Nic naplat, ale každý z nás je to, co jí. Strava má podstatný vliv na všechno, co se v našem těle děje, vlasů nevyjímaje. Zařaďte tedy do jídelníčku dostatek vitamínů, minerálů a omega 3 nenasycených mastných kyselin, hlídejte si především dostatek proteinů, bez nich dochází nejen k oslabení, ale také řídnutí a padání vlasů. Kromě masa je najdete v sójových produktech, vajíčkách či fazolích. A jaké potraviny nabudí vaše vlasy k růstu nejvíce? Oříšky, hlavně mandle, které obsahují biotin, jež bývá nazýván vitaminem pro vlasy, dále losos a avokádo, které jsou nabité kvalitními tuky, slunečnicová semínka bohatá na vitamin E či žluté papriky plné vitaminu C.

Speciální přípravky

Používejte vhodnou vlasovou kosmetiku. Nezapomeňte na hydratační přípravky, bez vody totiž budou vlasy padat, lámat se a třepit, takže do vámi požadované délky nikdy nedorostou.

Pomoci mohou také různé vodičky, které nejen, že zmírní známky poškození, ale navíc i podpoří růst vlasů. Vybírejte si přírodní produkty, které neobsahují látky zbytečně zatěžující vlasy.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..