Horké nápoje, které zahřejí na těle i na duši

Horké nápoje, které zahřejí na těle i na duši

S přicházejícím podzimem začínají teploty padat strmě k zemi. Obzvlášť po ránu bývá pořádná zima, takže se nám z vyhřáté postele příliš nechce. Pokud si ale k snídani připravíte horký nápoj, krásně si zpříjemníte vstávaní i začátek nového dne. Zahřeje vás totiž na duši i na těle, rozpohybuje váš metabolismus a dodá vám energii. Výběr je pestrý, stačí zvolit podle chuti.

Čaj

K nejoblíbenějším nápojům na světě patří hned po vodě čaj. Hojně se pije také u nás, ačkoli mezi „čajové“ národy rozhodně nepatříme. Čeští konzumenti nejčastěji upřednostňují čaje ovocné a černé, čím dál více stoupá obliba sypaných čajů, pro které si neváhají zajít do specializovaných obchodů. Dají se pít v průběhu celého roku, v letních měsících osvěží ledové varianty, v chladnějším počasí zahřeje horký šálek. Obzvlášť, když ho ještě obohatíte o „zahřívací“ složky, jako je zázvor, vanilka, lékořice nebo skořice, ochutíte ho pár kapkami citronu a kvalitního medu.

Káva

Povzbuzovák číslo jedna, po kterém sáhneme vždy, když nám dochází energie. Za pomoci kávovaru si ho snadno připravíme během chvíle pěkně v pohodlí svého domova a přesně podle své chuti. Protože kofein, který je v kávě obsažen, odvodňuje, dbejte na doplňování tekutin. S jejím pitím musí být opatrní kardiaci, osoby s vysokým krevním tlakem a těhotné ženy. Všichni ti si ale mohou dopřát alternativu v podobě bezkofeinové kávy, vyzkoušet mohou také náhražky, jako je cikorka nebo cereální nápoje.

Horká čokoláda

Potřebujete-li do těla dostat nejen teplo, ale také energii, pak si připravte šálek horké čokolády. Přestože existuje řada předem připravených směsí, doporučujeme si vykouzlit nápoj vlastní. Potřebovat k tomu budete jen tabulku kvalitní hořké čokolády, mléko, vanilkový cukr, smetanu a kakao.

Horké jablko

V poslední době stoupla obliba horkých nápojů, které se připravují z ovocného džusu. Stačí svařit jablečný džus, přidat skořici, hřebíček, citronovou kůru a klidně i rozmačkané ovoce, dosladit medem a můžete podávat. Fantazii se meze nekladou, takže klidně můžete vyzkoušet i jiné varianty, jako například horkou hrušku, jahody nebo broskev. Naředíte-li džus s vodou v poměru jedna ku jedné, nemusíte se obávat ani velkého množství cukrů, které by se negativně mohlo odrazit na vaší postavě. Tak, na zdraví!

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..