V Mariánských Lázních se rozhodně nudit nebudete


V Mariánských Lázních se rozhodně nudit nebudete
V Mariánských Lázních se rozhodně nudit nebudete

Ne nadarmo se říká, že Mariánské Lázně s více než 200letou tradicí jsou perlou mezi světovými lázněmi. Mají toho totiž spoustu co nabídnout. Kromě vyhlášených léčebných kúr je zde pestrý výběr vyžití, kde si na své přijde opravdu každý.

Středobodem je kolonáda

Nenavštívit lázeňskou kolonádu z 18. století by byl opravdový hřích. Víte o tom, že délka 180 metrů ji řadí mezi nejdelší v ČR? Před kolonádou se nachází další velmi vyhledávaná atrakce, kterou je Zpívající fontána. Najdete na ní úctyhodných 250 trysek. Tryskající voda v choreografii s vážnou i moderní hudbou je skutečně nezapomenutelným zážitkem.

Dáváte raději přednost přírodě?

Až se centra Mariánských Lázní dostatečně nabažíte, vyrazte do nejbližšího okolí. Kouzelné přírodní scenerie můžete obdivovat pouze v 8 km vzdálené osadě Kladská v srdci Slavkovského lesa. Naučná stezka zaměřená na biologii, geologii a historii začíná u loveckého zámečku. Trasa vede podél národní přírodní rezervace Kladské rašeliny. Mezi další lokality, jež stojí za povšimnutí, patří Tři kříže nebo rozhledna Krásno.


Pro milovníky historie

Patříte mezi nadšené návštěvníky hradů a zámků? Pak nevynechejte zámek Kynžvart a Bečov. Zastavte se též v klášteře Teplá s více než 800 let starou historií.

Kde se ubytovat?

Najít hotel v Mariánských Lázních skutečně není žádný problém. Mezi nejvyhledávanější patří Cristal Palace a San Remo. Proč se rozhodnout právě pro tyto dva? Nacházejí se v centru Mariánských Lázní, disponují útulně zařízenými pokoji a rozmanitými balíčky wellness služeb. Který hotel se může pochlubit vlastními prameny vysoce kvalitní minerální vody? V neposlední řadě je to zajištěné parkování a okrasná zahrada, jež hovoří ve prospěch těchto hotelů. Bližší informace naleznete na stránkách https://cristalpalace.cz/ a http://www.sanremo.cz/.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..