Válečkové kalibry jsou v sériové výrobě nepostradatelné


Válečkové kalibry jsou v sériové výrobě nepostradatelné

Zavčas, snadno a rychle zjistit, jestli vyrobená součástka odpovídá parametrům, stále ještě nejlépe umožňuje léty prověřená metoda kalibrace. Zajímá vás v čem spočívá, proč byste se na ni měli spolehnout a kde na českém trhu najdete kvalitní válečkové kalibry za rozumný peníz? Pak čtěte dál…

Kalibrace šetří firmám peníze

Okamžitý přehled o tom, kdy součástky odpovídají požadovaným rozměrům a kdy se jedná o zmetek, strojírenským společnostem ušetří čas i náklady ve výrobě. Ona kontrola vnějších a vnitřních rozměrů i tvarů se nazývá kalibrace. Používají se při ní tzv. porovnávací měřidla, která neslouží ke zjištění přesných rozměrů výrobku, ale k jeho kontrole. Tento proces je velmi snadný a rychlý, proto jsou kalibry tak hojně používány. Kalibr má dvě strany, dobrou a zmetkovou. S jejich pomocí lze snadno ověřit vnitřní rozměry výrobku. Pokud se do otvoru dané součástky vejde dobrá strana, je vše v pořádku, sedí-li však strana opačná, součástka má chybné rozměry.


Válečkové kalibry jsou v sériové výrobě nepostradatelnéMěření vnitřních průměrů

Snad nejznámější ze všech kalibrů je kalibr válečkový. Jeho úkolem je měření vnitřních průměrů součástky. Válečkové kalibry se vyrábí v jednostranné a oboustranné verzi – ta se jednoznačně preferuje. Pro odlišení je obvykle dobrá strana kalibru delší než zmetková. K měření vnějších rozměrů pak slouží třmenové kalibry, tvarové kalibry zase pomáhají ověřit rozměry závitů, ozubení atd. Během jednotlivých operací výrobního procesu se dále používají jednoúčelové operační kalibry.

Kalibry z kalené oceli stále skladem

Specialistou nejen na oboustranné válečkové kalibry je společnost Michovský tools, v jejíž nabídce naleznete tyto pomůcky v různých průměrech od 1 do 100 mm. Jsou vyrobeny z kalené oceli nejvyšší kvality s přesností dle DIN 7150-2, která vykazuje velmi malé deformaceme při tepelném zpracování. Všechny standardní rozměry jsou naskladněny a ihned připraveny k dodání. Domuvit však lze i nadstandardní požadavky, jako například kalibry atypických rozměrů a provedení (např. chromování, tvrdokovové kalibry). Stačí se jen na firmu obrátit s přesným požadavkem.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..