Virtuální sídlo vám zjednoduší založení firmy i následné podnikání

K založení firmy potřebujeme vždy sídlo, které se zapíše do obchodního rejstříku. Zapsat sídlo na adresu domu či bytu některého ze společníků či jednatele rozhodně není dobrý nápad, a ani to nemusí být možné. Dobrým nápadem není ani zapsání adresy pronajatých kancelářských prostor, kde budeme s podnikáním začínat. Pokud vůbec takové mít budeme. V dnešní době home office se virtuální sídlo stává naprostým standardem.

Pouštíte se do podnikání v této nejisté době? A proč ne? Zatímco jiní byznys balí, druzí mají šanci ten svůj nastartovat. Nebo děláte třeba obojí najednou? Krize nás někdy donutí přehodnotit stávající podnikání a třeba nás nakopne k tomu, abychom se pustili do něčeho, po čem jsme již dlouho pošilhávali. Pokud jste však co se týče podnikání začátečník, dobře se zamyslete nad tím, kde budete mít své sídlo. Není to totiž vůbec jedno.

Sídlo firmy bychom měli mít na takové adrese, která je trvalou

To proto, že změnu sídla je nutné vždy zapisovat do obchodního rejstříku. Nejde však o jedinou komplikaci. Pokud změníte adresu svého sídla, změníte též příslušnost k finančnímu úřadu, což ale v české praxi automaticky znamená finanční kontrolu. Máte na takové „dobrodružství“ náladu a čas? Naopak, v České republice se stále častěji sídlo firmy vybírá podle toho, kde jsou finanční úřady nejvytíženější a kde se na vás pravděpodobně nedostane řada. Tedy pokud na sebe nějak nevhodně neupozorníte, nebo na vás neupozorní někdo jiný. Existují dokonce tabulky, které říkají, ve které lokalitě na vás statisticky přijde řada jednou za tři roky a ve které jenom jednou za 150 let. No a nakonec je sídlo i věcí prestiže. Chcete působit jako velká firma? Jako světoběžníci? Stále platí, že firmička z Horní Dolní působí méně seriózně než firma z Prahy.

Nemusíte si pronajímat pražskou kancelář

Pouze si zřiďte již při startu podnikání virtuální sídlo v Praze na dobré adrese. Jde o zcela legální a bezproblémovou praxi, kterou využívá stále větší množství firem. Dokonce dnes, když vznikají firmy, které počítají se zaměstnanci spíše na home office, jde již o standard. Co s virtuálním sídlem získáte?

Virtuální kancelář je adresa sídla se zákonným označením místa podnikání. Dále se může jednat i o další služby. Obvykle jde o přeposílání pošty, též o informování o došlé poště, ale většinou můžete využívat též zasedačku pro jednání či dočasně a krátkodobě kancelářský prostor za zvláštní poplatek. Záleží jen na vás a vašich potřebách.

Zajímá vás virtuální kancelář Praha?

Virtuální kancelář Praha s.r.o. nabízí virtuální kanceláře v Praze, díky kterým rychle, snadno a též ekonomicky vyřešíte své místo podnikání. Kromě toho si máte možnost i fyzicky pronajmout kanceláře na Praze 1, 2, 3 nebo 9. Jde o hodinový i dlouhodobý pronájem. Na stejných adresách lze využívat též virtuální kancelář s výhodami denní recepce. A když se vám nechce do administrativy kolem zakládání společnosti? Nechte si ji u firmy založit zcela na klíč. Do 10 dnů podnikáte s novou s. r. o.
Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..