Vše má svá pravidla aneb Jak zlikvidovat firmu


Vše má svá pravidla aneb Jak zlikvidovat firmu

Některé záležitosti se na první pohled jeví jednodušší, než ve skutečnosti jsou. Týká se to i likvidace firem. Jde o proces, který má svá pevná pravidla a zákonitosti. Chcete-li, aby došlo k zániku společnosti bez právního nástupnictví, nesmíte nic opomenout.

Cílem likvidace společnosti je vypořádání majetku zrušené právnické osoby, vyrovnání dluhů věřitelům a naložení se zbylým majetkem. Až poté lze firmu úspěšně smazat z obchodního rejstříku i navzdory tomu, že neuplynula případná lhůta, na kterou byla založena.

Rozhodnutí o likvidaci má formu notářského zápisu. O zrušení firmy rozhoduje valná hromada, která určí likvidátora. Ten má působnost statutárního orgánu a může činit kroky nezbytné k zániku subjektu. Není-li likvidátor stanoven valnou hromadou, určí ho soud.

A teď to podstatné. Jaké kroky musíte učinit, aby byla společnost úspěšně zlikvidována? Chcete-li, aby proces proběhl co možná nejrychleji a podle platné legislativy, obraťte se na specialisty z M.D CORPORATE ADVISORY. Společnost se zabývá likvidací firem a postup spočívá ve čtyřech následujících krocích.

1. Pojmenování problému – sdělíte své požadavky a vyslechnete si optimální postup likvidace společnosti.

2. Přípravná fáze – odborníci z M.D. CORPORATE ADVISORY prověří veškeré informace o vaší společnosti a připraví dokumentaci potřebnou k jejímu převzetí.

3. Převzetí společnosti – jedná se o poslední fázi s vaší účastí. Proběhne převzetí, v rámci kterého předáte likvidátorům kompletní agendy a podíly. Dojde k odvolání stávajících statutárních orgánů a jmenování nových.

4. Likvidace společnosti – poslední fáze je čistě v rukou M.D. CORPORATE ADVISORY. Společnost podnikne do 24 hodin potřebné právní kroky, které jsou nezbytné k výmazu vaší firmy z obchodního rejstříku.

Likvidace firmy je komplikovaná jen do doby, než ji svěříte odborníkům se letitými zkušenostmi. Další informace najdete na zlikvidovatfirmu.cz.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..