PPC reklamu raději svěřte profesionálům

PPC reklamu raději svěřte profesionálům

Ať už máte e-shop, firemní stránky nebo nějaký čistě webový projekt, pravděpodobně jste slyšeli o reklamním systému PPC (Pay Per Click). Jedná se o inzerci, kdy jsou vaše reklamy zobrazovány na hostitelských webových stránkách a za každé kliknutí, přes nějž se potenciální zákazník dostane na váš web, platíte.

PPC reklama jde obvykle ruku v ruce se SEO optimalizací. Obě dvě marketingové taktiky jsou spíše během na delší trať. I PPC je totiž potřeba nějakou dobu sledovat a postupně upravovat podle toho, jaké nese výsledky.

PPC reklama není jen ve vyhledávačích

Když se mluví o PPC, spousta lidí si představí reklamy ve vyhledávačích napříč systémy AdWords, Sklik a Etarget. Stejně důležitá a někdy možná i výhodnější je ovšem také PPC reklama na Facebooku. Hodně záleží na cílovém publiku i povaze webu, který potřebujete propagovat, a většinou je stejně nejlepší vyzkoušet, jaká platforma přinese nejvyšší zisky právě vám.

Platíte za každý klik

Víte, jak vypadá špatně nastavená PPC kampaň? Pokud je zacílená na málo klíčových slov a zobrazuje se pouze zřídkakdy, je to špatné, ale v podstatě se nic neděje, protože neplatíte. Daleko horší je případ, kdy je reklama zobrazovaná „špatným“ lidem – klikají, nic si u vás nekupují, a vy přesto musíte platit.

A právě tohle se často stává začátečníkům. Nastaví kampaň, spustí reklamu, vidí, že na ni lidi klikají a musí to zaplatit, ale zisky nerostou. Odborníci dokážou vše nastavit tak, aby na reklamu klikali jen relevantní zákazníci, co se skutečně zajímají o váš produkt.

Neplýtvejte penězi zbytečně

Pokud si tedy laik nastaví kampaň sám, často utratí daleko více peněz, než kdyby se obrátil na profesionály. Profesionální PPC správa stojí několik tisíc korun měsíčně podle velikosti e-shopu/webu a mnoho firem nabízí různé benefity. Například u PPC Profits dostane každý nový zákazník kredit 1000 Kč do AdWords.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..