Vybavte se na letošní léto přenosnou klimatizací


Vybavte se na letošní léto přenosnou klimatizací

Poslední dvě léta byla teplotně nadprůměrná, a tak se lidé právem obávají toho, že i letos se dočkáme sucha a horka. Vadí vám nepříjemně vysoké teploty a chcete si aspoň doma užívat svěží a chladný vzduch? Pak si pořiďte klimatizaci.

Mobilní klimatizace do každého domova

Už dávno to není jen záležitost firem a velkých veřejných budov. Klimatizační jednotky se vyrábí v celé škále velikostí, stylů a cen, takže snadno najdete takovou, která bude vyhovovat vašim potřebám. I když je samozřejmě možné vsadit na zabudovanou variantu, budeme se soustředit spíš na mobilní klimatizace. Ty jsou totiž vhodné opravdu do každého domova včetně malých panelákových bytů a historických zástaveb, kam není možné umístit stacionární klimatizaci.

Jak klimatizace fungují?

I malé dítě ví, že ochlazují vzduch v místnosti. Víte ale přesně jak? Jednotka nasává teplý vzduch z prostoru, odvádí jej pryč a dovnitř naopak fouká studený. To, kam se ztrácí teplo, je řešené různě. Tzv. kondenzát je vyveden buď ve formě tekutiny pomocí čerpadla, nebo odchází s horkým vzduchem v plynném skupenství. To je samozřejmě lepší v případech, kde není odtok vody realizovatelný, tedy u mobilních klimatizací.


Na co se zaměřit při výběru?

Zajímat by vás měl především výkon. Nejméně výkonné typy s 2,6 kW jsou vhodné do místností s objemem okolo 70 m3. Výrobce většinou uvádí, do jak velkých prostorů je konkrétní model vhodný. Případně se poraďte s prodejcem.

Máte-li doma alergika, zbystřete a studujte i filtry použité v klimatizaci. Ne každý filtr je stejně efektivní a dokáže zachytit alergeny. Zapomenout nesmíte ani na pravidelné čištění, jinak se uvnitř budou držet plísně.

Některé modely, například klimatizace Olimpia Splendid, umí místnost naopak i vytápět. Nepočítejte ovšem s tím, že vám plnohodnotně nahradí topení. Máte-li uvnitř deset stupňů, na dvacet to s klimatizací nevytopíte.

Toužíte-li po bližších informacích, prozkoumejte nabídku e-shopu Vzdušín.cz, nebo navštivte přímo jejich pražskou pobočku. Kromě klimatizací nabízí i čističky vzduchu, zvlhčovače, ventilátory a další sortiment. Díky nim můžete mít doma zdravý a svěží vzduch.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..