Výběr stylových brýlí: Obruba musí sedět jak fyzicky, tak i barevně


Výběr stylových brýlí: Obruba musí sedět jak fyzicky, tak i barevně
Výběr stylových brýlí: Obruba musí sedět jak fyzicky, tak i barevně

Sháníte nové dioptrické brýle? Pak zcela jistě budete obíhat veškeré oční optiky, případně se podíváte přímo na internetu. Hledat budete především podle dvou základních parametrů. Ten první představuje především tvar obrub, který musí dokonale korespondovat s vaším obličejem. Dále je zapotřebí soustředit se na to, aby se brýle pohodlně nosily, a v neposlední řadě nelze opomenout ani samotnou barvu obrub.

Tvar obruby volte dle charakteru obličeje

V každém případě se vyplatí podívat se na kontury vlastního obličeje pod drobnohledem. Jestliže je spíše kulatý, vůbec se nebojte brýlí majících ostřejší rysy. Vhodné jsou především variace se silnějšími stranicemi a ostřejšími rohy. Naopak oblé brýlové obroučky jsou ideální u lidí s typickým trojúhelníkovým tvarem obličeje, případně s tvarem nápadně připomínajícím čtverec.


Špatná velikost brýlí se nevyplácí

Určitě se zaměřte na správnou velikost brýlové obruby. Jestliže máte starší brýle, posívejte se na jejich vnitřní stranu a volte následně obruby se stejnými čísly. Budete mít jistotu, že se trefíte. Jinak si dejte pozor ještě na následujících aspekty.

  • Brýle nemohou být širší než lícní kosti.
  • Obruba by měla dokonale lícovat s úrovní obočí, případně být jemně níže.
  • Oko je lokalizováno na střed očnice.
  • Spodní část obruby se v žádném případě nebude dotýkat tváře.

Výběr barvy obručí dle typu kůže

Barevné provedení brýlové obruby je velmi důležité. Vybírejte ji podle charakteru kůže. Jestliže jste letní typ se zlatavou kůží, moc hezky vypadají různé odstíny šedé. Naopak pro zimní typ s růžovou barvou pleti se vyplatí spíše studenější odstíny modré či zelené. Podzimní typ s broskvovou pletí vyžaduje spíše ostře oranžové odstíny. Naopak jarnímu typu sedí spíše bílé a světlé barvy. Vybírat se dá z mnoha variací, třeba Tommy Hilfiger brýle nabízí ve všech možných zmiňovaných barevných podobách.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..