Vybíráte látku? Rady a tipy, čeho se primárně držet

Vybíráte látku? Rady a tipy, čeho se primárně držet
Vybíráte látku? Rady a tipy, čeho se primárně držet

Myslíte si, že vybrat látku je jednoduché? Je to velký omyl. Abyste stoprocentně vybrali správně, je třeba držet se několika důležitých věcí. Naše rady vás výběrem provedou od začátku do konce. Jedině tak si můžete být jisti, že neuděláte chybu.

Ujasněte si, na co látku potřebujete

To je první a naprosto klíčová věc. Žádná látka není univerzální a každá má svou oblast použití. Tomu následně odpovídají i její vlastnosti. Je rozdíl, zda hledáte například dekorační látky do svého interiéru, zda hledáte úplet určený k ušití oblečení, nebo třeba jenom doplněk kterým je tyl, který pomůže zmíněný outfit zajímavě dotvořit.

Myslete na vhodný materiál

Když máte jasno o využití, je třeba vybírat podle materiálu. Ty dnes můžeme zařadit do dvou kategorií. První jsou materiály umělé a druhou jsou materiály přírodní. Mezi ty můžeme zařadit třeba bavlněné látky. Nutno říci, že větší popularitu má právě druhá varianta. Důvodů je hned několik. Mezi ty klíčové můžeme zařadit třeba vlastnosti, jako je:

  • Příjemné a pohodlné nošení
  • Dobrá kvalita, odolnost životnost
  • Měkkost a příjemnost na dotek

Vybírejte i podle gramáže

Na tu se u výběru látek často zapomíná. Je to přitom právě gramáž, která jde ruku v ruce s celkovými vlastnostmi. Jednoduše můžeme říci, že čím je gramáž vyšší, tím určitě lépe. Opět se však musíme vrátit i k tomu, na co látku použijete. Někde jsou zase lepší gramáže menší.

Opomenout byste neměli ani design

Když máte jasno o kvalitě a použití, již můžete myslet na to, jak budou látky vypadat. Ideální je, pokud máte na výběr. Jedním z e-shopů, kde lze vybírat z bohatí nabídky, je Bubulakovo.cz. Sami se přesvědčte na vlastní oči, že s ohledem na design máte jistotu, že vybrat přesně podle vašeho vkusu nemusí být absolutně nic složitého. Zde už necháme konkrétní volbu na vás, jelikož každému se líbí něco jiného. Není dobré, když vkus konkrétních lidí ovlivňuje někdo jiný.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..