Jak vybrat spodní prádlo?

Jak vybrat spodní prádlo?

Jak vybrat spodní prádlo?

Kdo si myslí, že koupě nového spodního prádla je jednoduchá, tak je na omylu. U českých žen je pravidlem, že řada z nich nosí podprsenku nesprávné velikosti a podobně nevhodné jsou i jejich kalhotky. Často se totiž snaží sladit momentální módní trendy a pohodlí, což není vždy jednoduché. Úžasná podprsenka, která sice bude moderní, ale pak vás bude nepříjemně tlačit, budou jen vyhozené peníze. Jak prádlo vybrat?

Vhodný materiál

Až půjdete vybírat nové spodní prádlo, zvolte svou skutečnou velikost, která vám bude opravdu sedět. Pokud si koupíte menší podprsenku či kalhotky, budou se vám zařezávat a i přes ladné křivky budete díky tomu vypadat značně objemně.

  • Mezi materiály je stále nejoblíbenější bavlna, protože je prodyšná a nenáročná na údržbu.
  • Podobně příjemně je na tom také lycra, mikrovlákno, kašmír a hedvábí.
  • Různé imitace, které napodobují kvalitní materiály, rovnou vynechejte, neboť pro vaše zdraví a pohodlí nejsou dobré.

Výběr podprsenky

Vždy si při nákupu podprsenku vyzkoušejte v kabince, aby vám opravdu seděla. Hlavní je, že zadní část, kde je zapínání neleze vzhůru ve směru k lopatkám. Když natáhnete zadní část směrem od páteře, vznikne pod zapínáním prostor na dva prsty, zatímco máte podprsenku zapnutou na první nejvolnější variantě. Ramínka se nesmí zařezávat do ramene. Pokud všechny tyto pravidla splňuje, pak si ji kupte.


Vyhovující velikost

Vždy dbejte nejen na správný objem, ale také na velikost košíčků. Správnou velikost poznáte při pohledu do zrcadla s profilu a to tak, že vaše prsa nesmí přetékat přes okraje košíčků. Je dobré také zvednou ruce vzhůru, pokud se podprsenka vysune, je to známka, že košíček je malý nebo naopak velký obvod.

Vyhovující styl

Na trhu najdete mnoho různých tvarů i stylů spodního prádla, ale ne každý vám bude vyhovovat. Jestliže už na vaše prsa působí gravitace více než dříve, pořiďte si podprsenku s kosticemi, ta jim dodá chybějící oporu.

  • Pro hodně velká prsa je lepší střih, jenž bude opticky zmenšovat.
  • Malá ňadra umístěte do push-up podprsenky. Prsa se pozvednou a budou výraznější.

Maskovací tipy

K dalším druhům podprsenek patří třeba bardotka, ta má balkonový střih a často i odnímatelná ramínka. Pak je tu sportovní podprsenka, ta je vhodná pro milovnice pohybu, neviditelná a multifunkční podprsenka.

Kalhotky musíte vybírat podle toho, jaké oblečení přes ně budete nosit. Pod upnuté kalhoty rozhodně nepatří kalhotky se švy. Chystáte-li se na nějakou společenskou událost, kam si budete brát upnutější šaty, pak zkuste stahovací body, to vyhladí záhyby vašeho těla a vyladí případné nedostatky na vaší figuře. Nebudou znát žádné faldíky a postava získá dokonalé linie.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..