Jak vyrobit domácí impregnaci?

Jak vyrobit domácí impregnaci?

Jak vyrobit domácí impregnaci?

Kožená obuv si udrží svůj přirozený vzhled jen tehdy, když o ní budeme dobře pečovat. Podzimní počasí, ke kterému patří časté plískanice, mokro a také bláto, je obdobím, kdy péče o obuv platí dvojnásob. Na trhu existuje mnoho různých přípravků, jež se dají pro tyto účely použít, ale ne každému vyhovují.

Zkuste si proto vyrobit svou osobní čistě domácí impregnaci, která bude splňovat vše, co od ní budete očekávat. Vaše boty budou opět čisté, vzhledově budou vypadat jako skoro nové a zároveň získají potřebnou ochranu před nepříznivým počasím.


Co budete potřebovat?

  • 80 g včelího vosku
  • 30 g běleného včelího vosku
  • 600 ml čistého terpentýnu
  • 600 ml vody
  • 30 g mýdlových vloček

Začněte tím, že si nastrouháte oba včelí vosky a dáte do misky nebo kastrůlku. Nádobu vložte do vodní lázně, přidejte čistý terpentýn a nechte pomalu zahřát na mírném ohni. Na druhou plotýnku dejte jiný hrnec, nalijte do něj vodu, přisypte mýdlové vločky a pomalu zahřívejte, dokud se ve vodě nerozpustí.

Odstavte z vodní lázně vosk s terpentýnem, nalijte do něj mýdlový roztok a důkladně rozmíchejte. Jejich spojením vznikne emulze, která bude mít jemnou konzistenci. Jakmile budete mít rozmícháno, přelijte emulzi do připravené čisté lahve, pečlivě uzavřete a uložte.

Při používání ji stačí suchým hadříkem nanést na koženou obuv a vyleštit.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..