Jak vyrobit domácí modelínu?

Jak vyrobit domácí modelínu?

Jak vyrobit domácí modelínu?

Chcete svou ratolest či jiného rodinného příslušníka nebo dokonce přátelé potěšit nějakým hezkým dárkem a zároveň víte, že jsou to nadšenci do modelíny? Pak si zkuste jednoduše vyrobit domácí modelínu, která bude mít trvanlivost až 6 měsíců a pokud by se stalo, že by někdo omylem kousek ochutnal, tak se nebudete muset stresovat, protože bude vyrobená z čistě domácích surovin, které se běžně používají v kuchyni. Jak vyrobit domácí modelínu?

Co budete potřebovat?

  • 2 hrnky hladké mouky
  • 2 lžíce oleje
  • 1/2 hrnku soli
  • 2 lžíce kypřícího prášku do pečiva
  • 1 1/2 hrnku vroucí vody
  • potravinářské barvivo (barva záleží na vás)
  • několik kapek glycerinu (hmota se bude krásně lesknout)

Do mísy prosejte mouku, přidejte kypřící prášek se solí a promíchejte. Přiveďte vodu k varu, přilijte do ní olej, potravinářské barvivo, zamíchejte a přelijte do mísy, kde jste předtím smíchali suché ingredience.


Důkladně směs míchejte tak dlouho, dokud se všechny suroviny nespojí v hladkou lepkavou hmotu. Jakmile se vám to podaří, přidejte glycerin a ještě znovu důkladně zamíchejte.

Modelovací těsto nechte částečně zchladnout, potom si připravte podložku, těsto na ní položte a začněte hníst. Musíte ho hníst, až dokud nebude mít tu správnou konzistenci jako typická modelína. Jestli bude hmota příliš řídká, přidejte ještě hladkou mourku.

Ve chvíli, kdy má těsto tu správnou strukturu máte hotovo. Pak už jen stačí výslednou modelínu uzavřít do vzduchotěsné nádoby a pečlivě uzavřít, aby nevysychala. Pro skladování jsou perfektní klasické potravinové dózy (krabičky).

Poznámka: uvedené suroviny jsou vždy na jednu várku modelíny, a pokud chcete vyrobit více hmoty v různých barvách, vždy je lepší zadělávat jen jednu dávku, obarvit, vypracovat a teprve potom se pouštět do další v jiné barvě.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..