Jak vyrobit domácí odlakovač nehtů?


Jak vyrobit domácí odlakovač nehtů?
Jak vyrobit domácí odlakovač nehtů?

Došel vám odlakovač? Nevyhovují vám kupované odlakovače? Pak uděláte nejlépe, když si doma vyrobíte svůj vlastní. Má stejný účinek jako ten z drogerie a vyjde vás mnohem levněji.

Co budete potřebovat?

  • 12 ml acetonu
  • 2 ml lihu
  • 4 ml rostlinného glycerinu
  • malou lahvičku s víčkem
  • 2 ml převařené vody

Pokud některou složku neseženete v drogerii, můžete zaskočit do lékárny a pustit se do výroby.


Jak na výrobu?

Aceton, líh a vodu promíchejte (nejlépe protřepat), přidejte rostlinný glycerin a znovu protřepejte. Přelijte do připravené čisté lahvičky a dobře uzavřete. Skladujte při pokojové teplotě. Odlakovač vám vydrží jeden až dva roky.

Náhražka odlakovače

Jestli nejste příznivce klasických odlakovačů, můžete zkusit smíchat šťávu z jednoho citronu (nebo z půlky pomeranče) a 5 lžic octa. Namočte prsty do roztoku po dobu 15 minut a poté lak pomocí vatového tamponu setřete. Nesnažte se sloupávat lak v roztoku, protože by mohlo dojít k poškození nehtu.

Deodorant a tělový sprej

Vzhledem k tomu, že obsahují rozpouštědla, jsou oba tyto produkty schopné odstranit starý lak. Nehty jednoduše postříkáte, necháte chvilku působit a důkladně setřete. Je-li vaše pokožka citlivější a bojíte se, že by vás deodorant mohl popálit, tak sprej nastříkejte na vatový tampon a nehty otírejte oběma směry, dokud starý lak nesetřete.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..