Jaké potraviny pomáhají pleti?


Jaké potraviny pomáhají pleti?
Jaké potraviny pomáhají pleti?

Neustále utrácíte stovky korun za často předražené hydratační krémy, masky, peelingy a další pomůcky, ale Vaše pleť pořád neodpovídá Vašim představám a Vy máte pocit, jako když máte na obličeji nějakou masku? Možná byste místo neustálého vybírání krémů mohli zkusit popřemýšlet o skladbě svého jídelníčku, neboť i to co jíte, může ovlivnit Vaši pleť víc, než si myslíte.

Kosmetické firmy sice neustále hlásají, že jejich přípravky zaručují výsledky a pleť bude naprosto dokonalá, to je sice v řadě případů pravda, avšak tyto kosmetické výrobky pomáhají jen na povrchu, uvnitř Vám nejsou nic platné. Je důležité, aby se potřebné živiny, které pleti pomohou, dostali do Vaší pokožky zejména vnitřní cestou. To je důvod, proč je nutná změna Vašeho jídelníčku, neboť bohatá a vyvážená strava, která bude obsahovat dostatečné množství vitaminů a minerálů je pro pleť balzámem. Zároveň je také nutné dodržovat pravidelný pitný režim.


Co zařadit na jídelníček?

Ovoce a zelenina

Vybírejte ovoce i zeleninu v oranžových a červených barvách, neboť je to známkou obsahu beta-karotenu, který prospívá naší pokožce, neboť jí ochraňuje před rakovinou a UV zářením. Získá také potřebnou svěžest a zdravější vzhled. Co je vhodné?

  • Meruňky
  • Mrkev
  • Rajčata

Tyto druhy jsou také bohaté na vitaminy, které mají schopnost bojovat s volnými radikály.

Luštěniny a celozrnné výrobky

Pro zpevnění pokožky a jako prevenci proti vráskám, je dobré zařadit na jídelníček takové potraviny, které mají vysoký obsah zinku a vitaminů skupiny B.

  • Zkuste si dávat ke snídani pravidelně ovesnou kaši s medem, pro někoho to sice může být nudná snídaně, ale přesto dokáže hotové zázraky. Pomáhá proti ekzémům, zvyšuje obranyschopnost kůže.
 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..